Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Omyl, který přetrvává. Mají muži radši blondýnky, nebo brunety?

Omyl, který přetrvává. Mají muži radši blondýnky, nebo brunety?

27.11.2018 - redakce Babinet.cz

Ženy i muži se naprosto shodují v názoru, že jsou jim bližší brunetky – muži je prostě upřednostňují a ženy by se jim rády podobaly. To jsou výsledky průzkumu Londýnské City University. Při srovnání barvy vlasů a „intenzity okouzlení“ považuje téměř 51 % mužů za atraktivnější brunetky než blondýny nebo rusovlásky. Podle průzkumu muži také změnili své priority a stále častěji si u žen všímají spíše toho co mají v hlavě.

Přes všechny moderní trendy faktem zůstává, že dlouhé vlasy mají více než 2/3 podporu u obou pohlaví, jsou výrazem dokonalosti, ženskosti a krásy. Na tom se ženy i muži shodli úplně dokonale.

Kde se tedy vzal fenomén blondýnky?

Je zajímavé, že více než polovina žen se domnívá, že se mužům líbí nejvíce blondýnky.

Jenomže podle průzkumu jsou to právě „vznětlivější a tvrdohlavější“ brunety, které mužům imponují nejvíce.

Světlá barva vlasů je barvou bohů. Přesně tak byla zobrazována Afrodité, bohyně lásky, ale i Zeus, nejvyšší ze všech bohů. O blondýnkách se tvrdí, že jsou velice něžné, přelétavé, romantické až naivní. Naproti tomu brunetky jsou velice mazané, tvrdohlavé, umí se přetvařovat, jsou výborné herečky a navíc moc dobře znají všechna mužova přání a fantazie. Také to je možná důvod, proč většina mužů skončí v jejich domácnostech. Brunetky jsou podle vědců velice vášnivé, ale více než něha - tolik vlastní blondýnkám - je pro ně výstižnější smyslnost. O zrzkách se tvrdí, že jsou výjimečné. Vynikají temperamentem, živelností a ohnivou povahou. Nenudí a neustále překvapují, mají zvláštní osobité kouzlo.

Podle psychologů působí blondýnky na muže svou křehkostí a proto je muži mají tendenci ochraňovat. Snad i lépe korespondují s mužnou, ochranitelskou podstatou samce. To je možná i důvod, proč se za nimi muži tak rádi otáčejí. Pokud ale favoritkami již nejsou blondýnky, máme tady možná vysvětlení: buď nás matou odborníci, nebo muži ztratili svou podstatu a jejich ochranářské funkce zakrpatěli nebo se tak pouze vyjadřují v testech a v reálu je to přeci jen trochu jinak.

Výsledky různých testů ukazují, že se světlé vlasy shodují také s vyšší hladinou ženského pohlavního hormonu estrogenu. Blondýnky jsou prý dokonce o něco plodnější. Muži mají spojené světlovlásky s erotickým dobrodružstvím, černé kadeře v nich evokují tajuplnou femme fatale, červené vlasy jim asociují vášeň a emoce, zatímco hnědovlásky představují domácí pohodu. Skupinka německých vědců podložila přitažlivost světlovlásek i vědecky. Podle nich přírodní blondýnky a také zrzky produkují šestkrát více ferohormonů než hnědovlásky. Právě proto prý mají i větší sex-apeal.

Kde je tedy pravda? Snad někde uprostřed. Barva vlasů je možná důležitá při prvním setkání, ale kvalita člověka se pozná až po nějaké době.

Pokud Vás výsledky ankety nemile překvapily, pamatujte, že více než barva vlasů, je důležitejší šarm a kouzlo osobnosti.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

MadlaJ
28.11.2018 21:21

Myslím, že je to pravda, brunety jsou lepší

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz