Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Povislé poprsí. Jde to i bez skalpelu, jenom správně zvoleným spodním prádlem.

Povislé poprsí. Jde to i bez skalpelu, jenom správně zvoleným spodním prádlem.

26.11.2018 - redakce Babinet.cz

Jeden z problémů, který ženy často řeší, je povislé poprsí. Ani to nejlepší oblečení nevypadá dobře, pokud naše poprsí klesá k pasu. Navíc ženy cítí nepohodlí.  Ale vyformovat postavu, zvednout povislé poprsí  jde– a to vše bez skalpelu, jenom správně zvoleným spodním prádlem.

Klesání poprsí je dané gravitací. Větší poprsí, vlivem své váhy klesá více než poprsí menší.

Sportování bez ochrany poprsí

Sportování, a hlavně prudké pohyby jako je běh, jízda na koni,aerobic namáhají křehké a citlivé vazivové pruhy.  Při běhání v běžné podprsence jsou prsa namáhaná minimálně dvakrát více než při běhu ve správné sportovní podprsence.

V období těhotenství pokračuje vývoj prsní žlázy, výrazně roste hmotnost poprsí, mění se jeho tvar. Většina žen v tomto období nevěnuje poprsí zvýšenou péči. Kvalitní dostatečně pevná podprsenka, která poskytuje poprsí oporu, sníží jeho tíhu a zabrání napínaní vazivových pruhů.  Je vhodné mazat pokožku prsou zpevňujícími krémy.

Nedostatečná opora při kojení

Při kojení naroste váha,prsa jsou citlivá, obzvlášť v oblasti bradavek. Ženy převážně tíhnou k měkkým jemným, bavlněným kojeneckým podprsenkám, které často neposkytují dostatečnou oporu těžkému poprsí. Součástí dobré kojenecké podprsenky je pevný, nekroutící se obvod, široké zapínání i širší ramínka, nepružící košíčky. Kvůli měkkosti podprsenky může být vnitřní část podšitá materiálem z přírodních vláken (bavlna, modal, hedvábí).

Nevhodná podprsenka

Až 80% žen stále nenosí správnou podprsenku, nebo se trápí s jejím výběrem. Čím větší poprsí, tím je pravděpodobnost chyby při výběru vyšší.

Správná podprsenka (velikost i střih) poskytne oporu a bojuje proti gravitačním vlivům. Mimo to rovnoměrně rozloží váhu poprsí, zabrání pocení v kožních záhybech, zejména pod prsy, uleví bolestem zad a ramen.

Pravidla výběru správné podprsenky:

Správná velikost na prvním místě

Správná velikost je alfou a omegou, aby podprsenka fungovala tak jak má. Obvod podprsenky musí být dostatečně pevný. Kostice musí lemovat poprsí, v košíčku by mělo být umístěné celé prso. Většina váhy poprsí je nesena obvodem, ne ramínky. Čím větší poprsí, tím širší ramínka. Správná podprsenka je ta, která drží celý den na místě a není třeba ji nijak upravovat, popotahovat a rovnat.

Pevný materiál v obvodu

Opora poprsí vychází z obvodu. Prsa nelze zvednout ramínky.Je dobré vybrat podprsenku s obvodem, který je pevný a nevytáhne se ani po několika praních. Kvalitní podprsenka samozřejmě bude dražší (kolem 1000 Kč), ale udělá lepší službu a taky déle vydrží.

Novinkou jsou polokorzetky, se šíří obvodu kolem 10 cm a zapínání je na 6 háčků. Nezvedají se, drží na místě a poskytují větší oporu prsům.

 

Zdroj textu: Babinet.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz