Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Chcete mít kvalitní život a skvělý vztah? Nenechávejte zvednuté prkénko!

Chcete mít kvalitní život a skvělý vztah? Nenechávejte zvednuté prkénko!

26.11.2018 - redakce Babinet.cz

Zvednuté či nezvednuté záchodové prkénko. Téma, které je ve vztazích mezi muži a ženami, a v příslušných diskusích, nejvíce frekventované jako jakýsi modelový případ věčného nedorozumění.

Když se u nás objevily první knihy o staročínském umění práce s energiemi a prostorem feng šuej, pozorní čeští čtenáři jistě s překvapením, mimo mnohé jiné, četli, že dveře na toaletu by měly být vždy zavřené a sedátko zakryté.

Voda prý s sebou z bytu odnáší i energii, nemáme-li při splachování záchodu víko dole, splachujeme s tím, co chceme, i to, co spláchnout zcela jistě nezamýšlíme – tedy blahobyt, v přeneseném slova smyslu peníze.

Má-li na člověka a místo, ve kterém a na kterém dlouhodobě bydlí, vliv každý potok, každá řeka, každý kopec, každá budova, každé okno, každá stěna, každý roh místnosti, zcela jistě na něho a jeho vztahy má podobně důležitý vliv i téma tohoto zamyšlení – tedy zvednuté nebo nezvednuté prkýnko záchodu. Protože každá osoba v bytě nejméně čtyřikrát denně „něco“ spláchne do kanálu.

Dříve byly usedlosti rozlehlé a WC malinké, dnes jsou koupelny a záchody stále větší a přepychovější. A zvedání či nezvedání prkýnka zrcadlí vzájemné vztahy v tom kterém bytě. Pokud muž nezvedne prkýnko, a při močení zanechá nějakou tu kapku, je to pro jeho manželku příležitost poradit mu a naučit ho ohleduplnosti.

Záchodové prkýnko, jako ostatně mnoho dalších zdánlivě malých věcí, je pro většinu z nás zatím jakýmsi velmi malým a bezvýznamným detailem, ač na něm, tedy na prkýnku, někteří tráví pravidelně docela značnou část svých životů. Mohlo by se ale stát iniciačním momentem zlepšení jak vlastní pozornosti, tak ohledů k jiným (jiné, jinému). A světe div se, také startem k vylepšování toho, čemu se říká „kvalita života“.

Řešení problému „prkýnko“ je tedy snadné, pro obě zainteresované strany prospěšné a výhodné: muž i žena by měli vždy po použití záchodovou mísu zavřít oběma částmi toho, co se sice stále nazývá prkýnko, ale co je v naprosté většině z plastu: tedy sedátko i víko toalety. Pokaždé když přijdou na WC pak oba naleznou mísu zakrytou, a pokaždé ji i při odchodu zakrytou nechají. A skóre je srovnáno a může být po genderových problémech a výtkách.

Takže se vždy, když je (muži prkýnko s víkem, ženy případně jen víko) budete zvedat či pokládat, usmějte se a po vykonání potřeby záchodovou mísu zanechte tak, jak jste našli a jak má být: zakrytou.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz