Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Ať nás podzim nepřekvapí

Ať nás podzim nepřekvapí

16.11.2018 - redakce Babinet.cz

Venku to už začíná hrát všemi barvami, teplé letní večery nás pomalu opouští a nám se pod kůži dostává podzimní ochlazení. Je proto potřeba se na něj pořádně připravit, ať nás neskolí rýmička či první nachlazení. Také naše ratolesti se po prázdninách dostávají do kolektivů, do školek a škol, a to je pro jejich imunitu pořádná nálož. Obzvlášť důležitá pro naše zdraví je prevence, na zdravé imunitě je potřeba pracovat dlouhodobě, nečekat na první známky nemoci.

Co to vlastně imunita je, jak o ní pečovat a posilovat jí?

Hlavním úkolem imunity je obrana našeho organizmu vůči škodlivým vlivům, virům a bakteriím. Tuto funkci vykonává prostřednictvím velkého množství buněk a molekul, přítomných ve všech částech našeho organizmu. Část imunity (tzv. nespecifickou) máme vrozenou, část (tzv. specifickou) si budujeme v průběhu našeho života, takže je z části na nás, jak se dokážeme vypořádat s fyzickou i psychickou zátěží, kterou invaze virů a bakterií určitě představuje. Pro správně fungující imunitní systém je potřeba zdravý životní styl, dostatek pohybu, pestrá strava bohatá na přirozené zdroje vitaminů a minerálů a kvalitní spánek.

Imunitu možno podpořit i užíváním potravinových doplňků s příznivým účinkem na imunitní systém.  Z řad doplňků stravy je výběr široký, zmíním jen několik, které jsou nejčastěji používané.

Jedním z nejužívanějších je vitamin C, pro svoje předpokládané účinky proti nachlazení a potvrzené antioxidační účinky.  Jeho význam pro organizmus je komplexní, je nezbytný pro tvorbu kolagenu, pro syntézu bílkovin, vstřebávání železa z rostlinných zdrojů. Přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před oxidativním stresem a ke snížení míry únavy a vyčerpání.  K normální funkci imunitního systému přispívají ale i jiné antioxidanty, jako např. selen a zinek.

Oblíbenou a mnohými studiemi ověřenou skupinou jsou imuno-glukany, z nich biologicky nejaktivnější jsou beta-glukany. Jsou to přírodní látky, které najdeme v houbách, kvasinkách i obilovinách. Beta-glukany mají účinky protizánětlivé, antioxidační i regenerační. Dokáží ovlivnit jak imunitu vrozenou, tak i tu specifickou. Pro účinek je důležitá čistota beta-glukanu, protože s čistotou stoupá účinnost.

Zajímavou látkou je kolostrum nebo-li mlezivo. Je to tekutina vylučovaná mléčnou žlázou matky do 48 hodin po porodu. Je jedinečným zdrojem mnoha komponent, které novorozenec potřebuje v prvních kritických dnech po porodu. Je bohatým zdrojem životně důležitých látek, které jsou nepostradatelné pro fungování nejen imunitního systému. Do doplňku stravy se používá bovinní kolostrum. Připravuje se z mléka, které krávy produkují několik dnů po porodu. Kolostrum je bohaté na imunoglobuliny, což jsou látky, které využívá organizmus, aby rozpoznal a zneškodnil „neznámé objekty“, hlavně viry a bakterie. Dále obsahuje cytokiny, které zabezpečují komunikaci mezi buňkami, regulují zánět a zlepšují obranyschopnost. Laktoferrin, který je jednou z nejvýznamnějších látek podporujících imunitní systém. Váže volné železo, čímž snižuje jeho plasmatickou hladinu. Vychytání železa z přijímané potravy již ve slinách je významným nespecifickým imunitním mechanizmem, protože zabraňuje přemnožení bakterií, které využívají volné železo pro svůj růst.  Kolostrum obsahuje i mnohé růstové faktory, které podporují růst a množení buněk, je bohaté na bílkoviny, tuky a cukry spolu s vitaminy a minerály.

Můj výběr látek podporujících imunitu nebyl zcela náhodný. Všechny výše zmíněné doplňky je možné najít v jediném produktu, kterým je Kolostrum s beta-glukany od společnosti Barny´s. Přípravek je k dostání ve formě kapslí a je určen již pro děti od tří let. Kapsle je možné bez ztráty účinnosti vysypat, což ocení právě děti nebo i dospělí, kterým polykání tablet či kapslí dělá potíže.

Kolostrum obsažené v tomto doplňku stravy je výjimečné svým kvalitním původem (biologický volný chov) a je také získávané z úplně prvního dojení, kdy je množství obsažených látek nejvyšší. Blahodárný účinek kolostra je podpořen přítomností vysoce čištěných beta-glukanů, vitaminu C, zinku a selenu.

Záruka kvality

Co odlišuje Barny’s od ostatních výrobců? Jsem opravdu pyšní na to, co děláme, a proto si 100% stojíme za kvalitou našich doplňků stravy. Jsme natolik přesvědčeni o kvalitě výrobků Barny’s, že když nebudete s našimi výrobky spokojeni, vrátíme vám zpět peníze.

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip