Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte Starou žitnou mysliveckou v jubilejní retro edici!

Vyhrajte Starou žitnou mysliveckou v jubilejní retro edici!

7.11.2018 - redakce Babinet.cz

K oslavám letošního 500. výročí založení Palírny U Zeleného stromu, přibylo ještě další jubileum spjaté se vznikem Československa. Při příležitosti 100. výročí založení Republiky uvádí Palírna speciální retro edici Staré myslivecké, která ve všech aspektech kopíruje tu prvorepublikovou.

První Stará žitná myslivecká této jubilejní retro edice obletěla celý svět v rámci Mise okřídlený lev a byla vydražena za 18 018 Kč na dobročinné účely. Po dokončení své mise je teprve připravena pro celostátní distribuci.

Rekonstrukce designu lahve i etikety probíhala dle záznamů z archivů Palírny U Zeleného stromu, dobových fotografií a reklamních materiálů.  Všichni si tak mohou připomenout, jak vypadala před sto lety. „Retro edice je hlavně o autentičnosti. K dispozici jsme měli původní etikety, které se používaly v roce 1918, použili jsme navíc i speciální lahve. Dnes je běžný objem lahví půllitr, nebo litr, zatímco v době první republiky se prodávaly lahve o objemu 0,7 litru. Tuto metráž jsme proto upravili,“ vysvětluje Boris Rajdl z Palírny U Zeleného stromu. Lahev zakoupíte v prodejnách Kaufland za speciální výroční cenu 140 Kč.

Ostatně mimořádné výročí, konkrétně 500 let od svého založení, letos slaví i samotná prostějovská Palírna U Zeleného stromu, která je nejstarším výrobcem pálenky v celé Evropě a zároveň současně největším ryze českým producentem lihovin. Palírna U Zeleného stromu slaví výrobce známých značek, jako jsou Stará myslivecká, Hanácká vodka, či Blend 42 Vodka, zažila v průběhu 500 let své existence na území České republiky mnoho významných historických událostí. Ale dobré pití nezná hranic a Stará myslivecká si vydobyla své postavení napříč historií v každém období.  Byla dovážena na císařský dvůr za dob rakouské mocenské vlády, stejně tak na oblibě neztrácela ani při vzniku první Československé republiky.

Odpovězte správně an soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají lahev Myslivecké!

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Roman Tuček - Praha, Klára Chňapková - Česká Lípa, Petra Rojíková - Plzeň

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip