Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Sloučením půjček můžete ušetřit na úrocích nemalé peníze

Sloučením půjček můžete ušetřit na úrocích nemalé peníze

5.10.2018 - redakce Babinet.cz

Ne každá půjčka je výhodná. Navíc se trh s úvěry neustále mění. Co bylo výhodné v minulosti, to nemusí být výhodné nyní. A proto je na místě, abyste začala přemýšlet nad tím, zda neexistuje určitá možnost, jak se dají půjčky zvýhodnit. Kladem je rozhodně fakt, že daná možnost skutečně existuje. A nese název konsolidace půjček. Tomu se jinak říká také sloučení. Princip je jednoduchý. Jednotlivé půjčky se spojí do jedné, která může mít podstatně lepší úrok, než je tomu za stávající situace.

V praxi se jedná o postup, která je charakteristický tím, že se vaše stávající úvěrové produkty předčasně splatí. A to ze strany banky nebo nebankovní společnosti, kam je převádíte. Ta následně vytvoří závazky nové, které budou v hodnotách doplacených úvěrů. Ty se sečtou a následně dojde k tomu, že na ně bude aplikována nová úroková sazba. A váš cíl by měl být jediný. Sazba by měla být o poznání nižší, jelikož právě to je hlavním cílem konsolidace.

Spojit je možné doslova libovolný úběr

Podívejme se na další výhodu této možnosti. Ta je spojena s tím, že takto sloučit je možné v podstatě jakékoliv půjčky, které aktuálně máte. Může se jednat o ty bankovní, stejně jako o ty nebankovní. Mohou to být i různé specifické možnosti, jako byly půjčky bez doložení příjmu, stejně jako to byly třeba varianty bez registrů. Díky tomu můžete zvýhodnit všechny své závazky, které máte. Když se podíváme na všechny jednotlivé možnosti obecně, tak jde o tyto:

  • Spotřebitelské půjčky různého typu
  • Kreditní karty
  • Kontokorenty

Jaké jsou podmínky konsolidace?

Zaujala vás daná možnost? Potom je dobré seznámit se i s podmínkami, které s konsolidací souvisí. Zde je třeba říci, že záleží v první řadě na poskytovateli. A ten může být jak ze segmentu bankovního, tak i nebankovního. Také je třeba respektovat zákony. A to v souvislosti s tím, zda budete schopna nový závazek bez problémů splácet. Zatímco dříve byly půjčky bez Solusu a jiných registrů zcela běžné, dnes se finanční minulost kontroluje. Stejně tak se kontroluje i výše aktuálního příjmu.

Pokud je vaše bonita bezproblémová, je dobré ještě říci, že konsolidovat lze obvykle jenom ty půjčky, u kterých nejste v prodlení. Pokud někde dloužíte na splátkách, doporučujeme vše uvést co nejrychleji do pořádku.

Snížení úrokové sazby není jedinou výhodou

Dobré je připomenout i fakt, že sloučení půjček nepřináší jenom výhodu spojenou s tím, že si snížíte úrokovou sazbu, která logicky povede k tomu, že budete ze svých závazků platit na úrocích méně. A tak pro vás budou vaše půjčky podstatně výhodnější. Zapomínat nelze také na další výhody, které z konsolidace plynou. I zde pro vás máme jejich výčet. Je totiž možné:

  • Zkrátit dobu splácení
  • Snížit měsíční splátku
  • Zjednodušit převody peněz úvěrové společnosti

Dále dodejme i to, že v některých případech existuje možnost spojená s tím, že v rámci konsolidace můžete získat i finanční prostředky takzvaně navíc. Ve formě nové půjčky, které se jednoduše přidá ke stávajícím a tak se stále bude jednat jenom o jeden konkrétní závazek.

Jak na to?

Máte v plán konsolidovat? Již víte, jaké konkrétní výhody to přinese, stejně jako víte i to, jaké orientační podmínky musíte splňovat. Nyní je třeba si jenom vyhledat konkrétní banku nebo nebankovní společnost, která konsolidaci nabízí. A to nejlépe podle výhodnosti, jelikož právě nízká úroková sazba je nejlepším vodítkem při výběru.

Dále nezapomeňte najít a zkompletovat všechny dokumenty ke stávajícím půjčkám. To proto, že se bez nich při konsolidaci neobejdete. To proto, aby mohla být zjištěna aktuální výše závazků, ale třeba i podmínky jejich předčasného splacení. Bez potřebné dokumentace se při převodu neobejdete.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip