Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Vykouzlete si dokonalé zatemnění ložnice. Víme, jak na to

Vykouzlete si dokonalé zatemnění ložnice. Víme, jak na to

24.9.2018 - redakce Babinet.cz

Bez obav. Pro klidný a ničím nerušený spánek nepotřebujete nadpřirozené schopnosti. O vše potřebné se postarají předokenní rolety, které vás nadchnou z řady dalších důvodů. U investice, jakou je pořízení venkovního stínění, je důležité dobře si vybrat výrobce i dodavatele.

Budiž tma

Předokenní roleta se skládá z hliníkových nebo plastových lamel, které se pohybují v postranních vodicích lištách, a navíjejí se do roletového boxu. Lamely do sebe perfektně zapadnou a tím vytvoří kompletní zatemnění místnosti. Pro kvalitní spánek bez světla a hluku zvenčí je to ideální řešení. Interval stínění si můžete nastavit na časovači tak, aby vás srolování rolet do boxu včas vzbudilo.

K dalším vymoženostem moderních venkovních rolet patří sluneční čidlo, které při určité intenzitě slunečního záření rolety vysune z boxu nebo je navine zpátky.

Co rolety ještě umí

Venkovní rolety především skvěle fungují jako izolace, která v létě omezí přehřívání interiéru a v zimě sníží únik tepla z domova. A to vše až o 30 %. Dalším argumentem pro jejich pořízení je jejich odolnost a očividná bytelnost, která může odradit nezvaného hosta. K tomu navíc slouží i ovládací dovolenkový program, který během vaší delší nepřítomnosti zajistí každodenní vytažení rolet do boxu. Zvenčí tak bude dům působit obývaně. Venkovní stínění je tak odolné, že jednoduše ochrání i vaše okna. A to před větrem, kroupami i ostrým sluncem.

Na rolety není nikdy pozdě

Důležitá informace na závěr. Pokud se rozhodnete pro venkovní rolety, nemusíte se bát, že by nešly namontovat. Například rolety značky Minirol od výrobce z Velké Bíteše můžete instalovat pod fasádu během stavby, současně s oknem nebo je namontovat dodatečně na okno. Správná chvíle pro pořízení vhodného stínění je tedy kdykoliv.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip