Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Jaké byliny pomohou předejít podzimním virózám? Inspirujte se předky

Jaké byliny pomohou předejít podzimním virózám? Inspirujte se předky

10.9.2018 - redakce Babinet.cz

Co vše jste si naplánovali na podzim, až bude venku tma a sychravo? Přečíst tucty knih, dodělat fotoalbum z předloňské dovolené a vyzkoušet spoustu nových receptů? Bohužel ne každý podzim nakonec plyne tak, jak bychom si přáli. A často skončíme jen u čtení příbalových letáků a hledání kapesníků. Vrcholem naší gastronomie pak je horký čaj s medem a citronem. Zkusme to letos jinak!

V lidovém léčitelství naši předci od pradávna využívali mladé smrkové výhonky. Umějí totiž rozpouštět hleny a uvolňovat dýchací cesty. Navíc usnadňují vykašlávání a tiší záněty. Snad jedinou jejich nevýhodou je, že je nejvíce potřebujeme právě na podzim. Ovšem sbírat a zpracovávat je musíme už o několik měsíců dříve, nejpozději koncem května.

Z čerstvých výhonků lidé obvykle připravují sirup, tinkturu nebo náhražku medu. Použít se dají i ve formě inhalačních odvarů nebo čajů. V kuchyni si pak můžeme hodiny vyhrát s jejich výraznou vůní. Nejrozšířenějším způsobem zpracování však zůstává sirup. Na chladném místě vydrží uskladněný i několik měsíců a zachová si přitom všechny potřebné blahodárné účinky.

Jestliže jste letošní sezónu sběru propásli, vyzkoušejte Kitl Smrkáček BIO. Přírodní sirup v BIO kvalitě, který neobsahuje žádnou zbytečnou chemii. Mladé smrkové výhonky, ze kterých je vyrobený, jsou ručně sbírané. Neobsahuje žádné konzervanty, má krásnou barvu a výrazné aroma. Podávat se může jak ředěný vodou formou sirupu, tak jen tak, po lžičkách. Krásně voní lesem, jehličím a šiškami. A má skutečně lahodnou chuť.

Pokud chcete byliny střídat, pořiďte si ke Smrkáčku také Kitl Meducínku. Oblíbený medicinální sirup je doporučovaný v období chřipek a nachlazení. Účinné látky v něm obsažené pomáhají posilovat vlastní obranyschopnost organismu. Meducínku můžete užívat nejen v období nemoci, ale i preventivně, abyste viróze předešli. Vaše tělo díky ní získá Propolis, vitamín C a také výtažky ze 4 léčivých bylin.

Kitl Smrkáček i Meducínka jsou dostupné v lékárnách, zdravých výživách a prodejnách BIO potravin, jejich seznam naleznete na www.kitl.cz. Koupit je můžete přímo i tady.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip