Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Hradozámecká noc na zámku Dobříš láká na zábavný i strašidelný program pro celé rodiny

Hradozámecká noc na zámku Dobříš láká na zábavný i strašidelný program pro celé rodiny

23.8.2018 - redakce Babinet.cz

Zámek Dobříš se také letos zapojí do celostátního projektu Hradozámecká noc. V sobotu 25. srpna nabídne návštěvníkům netradiční večerní prohlídky, během kterých zhlédnou výstavu historických panenek, navštíví strašidelné Dobříšské přízraky a vyzkouší si několik zámeckých soutěží a rébusů.

"Výstava téměř stovky historických panenek je součástí hostinské části zámku, kde noční prohlídka začne. V expozici přichystají průvodci zejména nejmenším návštěvníkům hádanky a rébusy s pohádkovou tematikou, na své si ale přijdou i dospělí, kteří se dozvědí základní informace o historii a vybavení zámku," říká Dagmar Veselá ze zámku Dobříš.

Po zámecké části se na účastníky těší strašidelné bytosti v půdních prostorách, kde malí i velcí prokáží svoji odvahu při setkání s místními příšerami, čerty či vodníky. Odměnou jim následně bude  potemnělý romantický Zrcadlový sál, ve kterém se mohou těšit na krátké klavírní představení. "Na závěr prohlídky se vydáme na nádvoří zámku, kde na dětské účastníky čeká poslední úkol s malým překvapením," říká Veselá.

Zámek Dobříš je v červenci a v srpnu otevřen denně od 9:00 do 17:30. Další podrobnosti ke kulturnímu programu naleznete na www.zamekdobris.cz. Francouzský park je po dobu 2 let z důvodu revitalizace uzavřen, přístupný je pouze anglický park – denně od 7:00 do 21:00.

KDE: Zámek Dobříš

KDY: 25.srpna 2018

Začátky prohlídek v rámci Hradozámecké noci jsou v 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00 a je nutné se na ně dopředu objednat na tel. 318 521 240 či e-mailu info@zamekdobris.cz

ZA KOLIK: Jednotné vstupné je 150 Kč, rodinné (2 dospělí + max. 3 děti do 15 let) 400 Kč.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip