Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Nábytek z masivu připomene přírodu. A vydrží vám leta

Nábytek z masivu připomene přírodu. A vydrží vám leta

15.8.2018 - redakce Babinet.cz

Doma je tam, kde se cítíte dobře. Kde se rádi probouzíte se s tím, koho máte rádi po boku. Kde vidíte vyrůstat své děti a kam si zvete přátele. Doma je prostě tam, kde se cítíte šťastně a kam si chodíte odpočinout.

Proto si jídelnu zařizujeme nádobím, ze kterého se nám dobře jí, domov si zdobíme barvami, které nás uklidňují. A není pomalu měsíc, abychom si nepořídili nějakou maličkost, která nám udělá radost – tam, kde jsme doma. Takový byt nebo dům je potom volba na celý život. Tapety musíte občas strhnout a přelepit, zeď znova vylíčit, koberec vyměnit. Ale dřevo a jeho přirozená krása, tu zůstane na desítky let. A i proto tak milujeme dřevěný masivní nábytek.

Kde jinde začít úspěšný den než v posteli?

Taková dřevěná postel, ve které večer usínáme a ráno se v ní protáhneme a těšíme se na nový den, ta nevrže a neskřípe jako levné postele z dřevotřísky. Nebo skříně a komody, kde si naskládáme voňavé komínky prádla a oblečení – zdánlivě obyčejné kusy nábytku, které, pokud jsou z poctivého dřeva, slouží desítky let. A pokud se o nábytek z masivu dobře staráte, není výjimkou, že vydrží po mnoho generací. Mimochodem, dokážete si představit, jak bude za pár let dřevotříska?

Rozvrzané a vyviklané panty. Spoje, ze kterých se na koberec drolí třísky. Plochy, kde se odlepuje dýha. A všude chemie, která tento vlastně odpadový materiál drží pohromadě. A proti tomu si vezměte dřevo. Z našich, českých lesů. Takže víte, kde vyrostlo a kdo se o stromy staral. A pečlivě mezi nimi vybíral a vytřídil, aby do výroby šel jen špičkový materiál.

Na nábytek z masivu si budete chtít hned sáhnout

Nábytek z masivu pak vyniká typickými vlastnostmi zdravého bukového nebo smrkového dřeva – ušlechtilými letokruhy, jemnou kresbou a pevnou strukturou. Žádná masová výroba pro supermarkety. Co kus, to originál, jaký budete mít jen vy.  A navíc: jen neporušené a kvalitní dřevo umožní vyfrézovat přesné detaily spojů a dílů. Díky kterým do sebe jednotlivé díly masivní postele nebo skříně lehce zapadnou jako kostky LEGO. A co barva? Záleží jen na vás, jakou si vyberete.

Na omak hebký a čistě vyhlazený povrch dřevěného nábytku vám umožní si vybrat barvu moření. Díky tomu vám třeba taková postel perfektně ladí se zbytkem ložnice. Líbí se vám přirozená barva smrku nebo buku? Nebo dáte přednost atraktivní třešni, sytému kaštanu nebo exotické wengé s nádechem luxusu? Vždy dostanete styl, který vám bude dělat radost dlouhá léta. Nábytek z masivu je stálice, která odolává všem módním vlnám. Takový nábytek dobře vypadá, zútulňuje bydlení a věkem nestárne, ale zušlechťuje se a dál zraje.

Samozřejmě nezávazně: prohlédněte si kolekci nábytku z masivu českého výrobce na Extra-mabytek.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip