Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Chcete vařit se svým oblíbeným televizním kuchařem jindy, než chce vaše televize?

Chcete vařit se svým oblíbeným televizním kuchařem jindy, než chce vaše televize?

20.6.2018 - redakce Babinet.cz

Také patříte mezi ty, kteří rádi vaří, ale nenosí recepty v hlavě, a nepěstují knihovnu plnou receptářů?  Necháváte se inspirovat kuchaři, kteří prezentují své umění na televizní obrazovce? A je téměř pravidlem, že zajímavý recept vidíte v televizi úplně jindy, než byste potřebovali? Málokdo v takovou chvíli skáče po ovladači a zapíná nahrávání pořadu, tedy pokud takovou možnost vůbec má. Většina z nás se snaží idealisticky pochytit alespoň to nejdůležitější, aby o pár dní později zjistila, že si pamatuje něco úplně jiného, než to důležité, a ze skvostného jídla, které bylo vidět na obrazovce, vzniklo „něco“, co je v lepším případě podmínečně poživatelné.

Problém, jak sledovat oblíbenou televizní kulinářskou show, může velice prakticky vyřešit internetová televize. Ta umožňuje sledovat oblíbený pořad v požadovanou dobu, přímo při procesu vaření, jako praktický návod. To je, zejména kvůli vysílací době, která většinou nekryje s časem, kdy doma běžně vaříme, při sledování běžné televize nemožné. Řeší i další problém, a sice ten, že ne každý stíhá sledovat kuchaře na obrazovce a zároveň i pracovat na pokrmu. Uživatelé mají k dispozici funkce jako zpětné sledování pořadu, pauzování či přetáčení, což vaření podle návodu sledovaného na obrazovce výrazně usnadňuje. To vše bez nutnosti si oblíbený pořad předem hledat v programu a nahrávat.

Pokud mezi vaše kulinářské hvězdy patří někdo, koho na české televizi neuvidíte, žádný problém. Mezi naprosto úžasné možnosti, které nabízí např. internetová televize Lepší.TV, je přístup na Youtube. Tam najdete naprosto vše a sledování detailů porcování ryby na velké obrazovce televize je nesrovnatelně příjemnější, než na displeji notebooku, o mobilním telefonu nemluvě.

Proto se stává čím dál důležitější součástí kuchyňské výbavy mobilní zařízení s připojením na internet. Platí to pak hlavně pro mladší generaci. To dokládá například průzkum Google Consumer Survey z května 2015. Zatímco lidé nad 35 let podle jeho výsledků dávají přednost tomu si internetový recept vytisknout a vařit podle papíru, 59 % dotázaných ve věkové kategorii 25 až 34 let se s tisknutím neobtěžuje a dívá se na recept přímo přes svůj mobil či tablet. Podle průzkumu webového portálu TheSpoon mezi tisícovkou domácností využívá své mobilní zařízení v kuchyni při vaření 7 z 10 lidí, přičemž 17 % dotázaných tak činí dokonce několikrát týdně. Nejčastěji se to pak týká opět mladších ročníků – svá digitální zařízení při vaření využívá hned 86 % lidí pod 30 let.

Například průzkum britské společnosti Lurpak na 2 000 respondentech ukázal, že průměrně stráví lidé nad obsahem týkajícím se jídla na internetu, zejména sociálních sítích, 3 a půl hodiny týdně a dalších 58 minut věnují četbě webových stránek a blogů o jídle a vaření. Sledováním pořadů o vaření pak stráví v průměru 1 hodinu a 37 minut týdně.

Všechny funkce internetové televize mohou samozřejmě využít diváci i pro sledování jiných pořadů, třeba oblíbené detektivky, která běžela odpoledne, kdy byli u vody, nebo v lese. Jediné, před čím je potřeba uživatele varovat je fakt, že naprosto jiné možnosti používání internetové televize jsou velmi návykové. Návrat ke klasické televizi, kde můžete sledovat jen to, co určuje nějaký programový ředitel, je pak velmi stresující.

Zdroj: Redakce, Lepší.TV, Pixabay.com

 

Lepší.TV přináší divákovi moderní sledování televize přes internet. Službu můžete používat na Smart TV a dalších chytrých zařízeních. Funguje na jakémkoliv internetovém připojení od jakéhokoliv poskytovatele s rychlostí alespoň 3 Mb/s. Nabízí vysílání více než 80 stanic (z toho přes 30 v HD), nejdelší zpětné sledování pořadů, neomezené nahrávání či výběr z rozsáhlé filmotéky. Sledované pořady lze navíc pauzovat či přetáčet.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip