Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  6 druhů ženského orgasmu - zažila jste všechny?

6 druhů ženského orgasmu - zažila jste všechny?

23.5.2018 - redakce Babinet.cz

Orgasmus představuje zhruba 20 vteřin absolutní slasti. Zorničky se rozšíří, tělo je v jednom ohni a zmítá se ve slastné křeči. Pocit mnohokrát silnější, než orgasmus muže.

Přes všechny mýty a pověry je orgasmus to nejlepší, co vás může potkat. Vyplavují se hormony štěstí a vyzařuje z vás spokojenost a typická pozitivní energie..

Orgasmus přitom vůbec není vzácná komodita a ho dosáhnout téměř každá žena. Stačí jen vědět, jak na to. Sepsali jsme 6 druhů orgasmů, které chcete určitě zažít.


Klitoridální orgasmus - klasické dráždění poštěváčku

Nejběžnějším typem ženského orgasmu je klitoridální. Dosahuje ho přibližně 70% žen. Dráždění pošťeváčku je nejistější cesta k vrcholu. Způsobů stimulace tohoto magického bodu je hned několik:

 • orální sex

 • prstění a masturbace

 • některé polohy při souloži

 • erotické pomůcky (speciální dilda a vibrátory, masturbátory a erekční kroužky na penis s dráždidlem)


Jazyk si s klitorisem rozumí

U většiny žen je populární orální sex. V případě, že je žena v pohodě  se svojí sexualitou a pustí cizí ústa a jazyk mezi svoje stehna, zažije opravdovou rozkoš.


Při orálním sexu je důležité tempo, trpělivost a znalost toho, co má žena ráda. V momentě blízko orgasmu rozhoduje stálé tempo a rytmus. Tvoří rozdíl mezi uspokojenou ženou a ženou co “to” neměla.


Rozehrajte prsty symfonii rozkoše

Základní repertoár každého milovníka je umění správného prstokladu. Toto dráždění je schopné vyvolat klitoridální i vnitřní orgasmus. Cvik dělá mistra.

Drážděním poštěváčku není dobré začít přímo. Nejlepší je nalubrikovat prst a poté jemně kroužit kolem slastného hrbolku. Není třeba stimulovat příliš silně a rychle. Lepší je netlačit na pilu a přizpůsobit se temp, které je partnerce příjemné.

Následuje průnik do partnerky prsty. Tempo je zde inidividuální a závisí na energii partnerky. Po průniku by měl muž hledat bod G. Jeho drážděním ještě více vygraduje celkové vzrušení a šanci na orgasmus.

Bod G se nachází přibližně v ⅓ části vagíny na horní straně.

Ve finále lze přidat i obě ruce. Jedna dráždí uvnitř a druhá vně vagíny. Důležité je zachovat tempo, aby se mohla partnerka řádně udělat.

Zajímavost: Datum 8.8. je mezinárodním dnem ženského orgasmu. Za tento nápad můžeme poděkovat Brazilcům. Očividně mají rádi sex, obzvlášť jeho vrcholy.

Vaginální vnitřní orgasmus

V tomto případě je nutné proniknout dovnitř vagíny. Drážděním pochvy, G-bodu a děložního čípku dojde v řádu minut, ale klidně i vteřin k orgasmu.

Nejčastěji dosáhne žena tohoto typu orgasmu při klasické souloži. Nejvíce osvědčené polohy jsou zezadu, žena nahoře a podložený misionář (polštář pod zadečkem).

Nesmíme zapomenout ani na análnek. Ten je pro některé ženy ještě vzrušivější, než klasická soulož. Jak dosáhnout vnitřního orgasmu?

 • klasický sex

 • anální sex

 • pomůcky

 • prstění


Klasický sex nepřekvapí, ale uspokojí

Při klasice dochází ke dráždění vnitřní stěny vagíny a dalších citlivých míst. Pro muže je to asi nejlepší způsob a také cesta ke společnému orgasmu.

Anální sex je alternativou ke klasice. Pro některé ženy je ještě více dráždivý. Každopádně je třeba myslet na velké množství lubrikantu.


AFE orgasmus

Kromě notoricky známého bodu G existuje ještě jedno místo, které lze stimulovat a dosáhnout orgasmu. Toto místo se nazývá AFE bod a nachází se v okolí děložního čípku na dně vagíny.

Dráždění AFE bodu zvyšuje šance ženy na orgasmus. Podrobnější návod na dráždění záhadného bodu jsme popsali v článku o ženském orgasmu.


Orgasmus přes prsa

Ne každá žena zažila tenhle orgasmus. Ne každý muž prsa a bradavky laská dostatečně dlouho.

Vjemy zde přicházejí spíše ve vlnách a za sebou. Jsou slabší, ale typově stejné jakou u klasického orgasmu.


Masáž prsou probouzí intimní propojení

Masírovat ženě prsa je velmi intimní. Nejde o tak přímočarou věc, jako když ji muž sahá do rozkroku. Přesto zde emoce pracují na plné obrátky a masáž může skončit orgasmem.

Celá technika masáže je pěkné popsána v článku o ženském vyvrcholení. Důležitá je souhra rukou a pozornost rozložená mezi bradavky, krk, prsa a břicho.


Emoce ženy stačí k orgasmu

Kdo jste četl knihu od Nancy Friday s názvem Moje tajemná zahrada, už asi tuší. Ženy jsou velmi emočně založené a mojí velmi bohatu fantazii. Jsou známé případy a kniha jich je plná, kdy žena zažije orgasmus při pouhé myšlence, nebo jen letmém dotyku.

Pro muže nepochopitelné a k neuvěření. Přesto je to fakt. Ženská sexualita je velmi silná navzdory tomu, co si mnozí lidé myslí.

Existují určité podmínky, kdy žena dosáhne orgasmu snadněji. Platí to v případě, kdy:

 • má sex v poloze zezadu

 • je ve šťastném vztahu

 • má sex s alfa samcem


Další typy orgasmů

Existují pak ještě další typy orgasmů. Sem patří:

 • ženský mokrý orgasmus

 • (bohužel i) předstíraný orgasmus

Mokrý orgasmus muž pozná snadno. Souloží se ženou a najednou má pocit, jakoby byl přímo pod proudem sprchy. Mnoho lidí si myslí, že jde o podvod. Opak je pravdou. Tento druh orgasmu existuje nejen v pornu.

Předstíraný orgasmus je dalším fenoménem. Žena nechce muže zklamat a tak orgasmus raději předstírá. Dobrá herečka to zahraje tak, že normální chlap nemá šanci orgasmus poznat.
 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip