Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Otevření turistické sezony v Táboře

Otevření turistické sezony v Táboře

1.5.2018 - redakce Babinet.cz

Od sobotního dopoledne proběhne v infocentru na Žižkově náměstí registrace velkých i malých turistů, stejně jako cyklistů, aby se vydali na několik různých tras podle svého výběru.

Pro cyklisty je naplánován výlet z Tábora kolem roudenských pískoven do Soběslavi a zpět, letos v prvorepublikovém duchu a s podtitulem Vivat Las Republikas! aneb Ach synku, synku, dokolečka, do kola!

Specifickým cílem letošního ročníku cyklovýletu je zvýšení povědomí o tom, že sport a zejména cyklistika je i po 100 letech od vzniku Československa součástí národní identity a že fenomén první republiky, tedy organizovaný turismus, žije i dnes.

Od 11.00 do 14.00 hodin se budou moci cyklisté na veřejném prostranství u roudenských pískoven mezi autokempem Pohoda a kempem Orion zapojit do doprovodného kulturního programu v duchu první republiky. Najdou zde a mohou využít dobovou kostymérnu s fotokoutkem, půjčovnu dobových bicyklů, výuku šermířského pozdravu a hru se sokolskou šavlí. Po celou dobu bude na místě průvodce historickými aktivitami.

Pro nejmenší turisty je určené Putování za pohádkou aneb v přírodě se neztratíme. Účastníci se projdou podle připravené mapky z náměstí do Tismenického údolí. Po cestě se zastaví u kontrolních stanovišť s vědomostními soutěžemi, absolvují krátký orientační běh a v cíli na ně bude čekat pohádka Pochodem ŤAP, opékání špekáčků a odměna pro vylosované pochodníky.

Turistický pochod je připravený ve spolupráci s Klubem českých turistů, který v letošním roce oslaví 125 let své činnosti. Připravená trasa povede kolem Lužnice a na Hýlačku, kde je v době od 12 hodin do 14 hodin připraveno divadelní představení táborských ochotníků, hudební vystoupení a další program pro účastníky.

Slosování účastnických karet proběhne na Žižkově náměstí v Táboře od 16.30 hodin.

Kulturní program na Žižkově náměstí začíná ve 14.00 hodin a je toho opravdu hodně: na úvod pouliční představení, kankánové vystoupení a módní přehlídka.

Promenádní koncert Swing Bandu nazvaný „Má milá je stydlivá“ vystřídá v 17 hodin Luboš Pospíšil s kapelou 5P. A zárukou jedinečného zážitku bude speciální koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers od 20 hodin.

Po celé sobotní odpoledne bude na Žižkově náměstí zajímavý doprovodný program, například projížďky a prohlídky starých velocipedů, prvorepubliková pošta, hlavolamy pro děti i dospělé, zapůjčení skákacích bot a elektrických autíček.

V neděli 6. 5. je od 17 hodin připraveno promítání dokumentárního filmu Věry Chytilové „TGM Osvoboditel“.

KDE: Tábor, Žižkovo náměstí

KDY: 5.5.2018 od 9 hodin 

ZA KOLIK: zdarma


zdroj foto: www.visittabor.eu

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip