Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Vánoční dárky budou letos padat z balónu!

Vánoční dárky budou letos padat z balónu!

2.11.2017 - redakce Babinet.cz

POZOR!! Z důvodu nepřízně počasí se termín akce přesouvá na 17.11. Začátek programu zůstává beze změny, balón odstartuje z roudnického letiště v pátek v 9.00 ráno. Sledujte událost na facebooku, kde se dozvíte jakékoli případné změny.

Unikátní forma geocachingu bude k vidění i prožití v sobotu 11. listopadu na letišti v Roudnici nad Labem a v jeho okolí. V 9 hodin ráno odsud odstartuje horkovzdušný balón, ze kterého bude posádka za letu vyhazovat zážitky za desítky tisíc korun. Hlavní výhru, soukromý rodinný let balónem, pak „snese z nebe“ parašutista. Bude to zároveň první seskok padákem z balónu, který půjde v přímém přenosu sledovat online.

Jednotlivé zážitky budou ukryty v devíti vlaštovkách s GPS, které postupně vyhodíme z letícího balónu. Kdokoliv, kdo se přijde podívat, si tak podle souřadnic bude moci doslova zvednout ze země zážitek,“ říká Honza Hájek ze společnosti Zážitky.cz, která akci organizuje, a pokračuje: „Vybrali jsme lokalitu s krásným okolím a nenáročným terénem, aby neměly problém třeba ani rodiny s dětmi. Roudnice je taky dobře dostupná nejen z Prahy.

Zážitková vlaštovka má na sobě připevněný tzv. GPS tracker, podle něhož lze zjistit, kde po vyhození z balónu přistála. Přesné polohy vlaštovek budou k dispozici v den konání na speciální stránce www.zazitky.cz/chytamdarky, kde bude celá mapa s konkrétními souřadnicemi. Najít dárky tak bude moci kdokoliv s chytrým mobilním telefonem s internetovým připojením. „Použité prototypy GPS trackerů budou komunikovat přes síť Sigfox. Díky ní jsou trackery mimořádně přesné, s 36 gramy také ultralehké a jejich baterie vydrží několik let,“ upřesňuje Jan Schick ze společnosti Chipfox, která technologii dodává.

S hlavní cenou, kterou je soukromý let balónem, seskočí z balónu na zem parašutista s krycím jménem Džony Keška. Bude takovou desátou, za to ale živou vlaštovkou,“ usmívá se Honza Hájek a dodává: „Češi jsou národ geocacherů. Věříme, že koncept hledání kešek vyhozených z balónu je chytne. Navíc se blíží Vánoce a najít si dárek ve formě zážitku jistě přijde vhod. Cílem ale bude především pobavit se, pobýt v přírodě a zažít něco neobvyklého. Přivstat si v sobotu se tedy opravdu vyplatí!

Živý přenos letu i seskoku

Skok parašutisty z balónu se navíc bude živě vysílat. Přesnou adresu živého přenosu se fanoušci dozví na FB stránce Zážitků v příštích dnech. A co že to bude padat z nebe? Adrenalinová jízda ve Ferrari, jízda v bojovém tanku, let ve větrném tunelu, surfování na umělé vlně v Surf Aréně, romantický pobyt na zámku v Loučeni a spousta dalších. Na sociálních sítích najdete celou akci pod hashtagem #chytamdarky.

Sledujte: V případě špatného počasí se celá akce přesune na neděli 12. listopadu!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip