Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Najděte si šikovné ruce na zednické práce

Najděte si šikovné ruce na zednické práce

29.9.2017 - redakce Babinet.cz

Možná se i vám stalo, že jste koupili byt nebo dům, jehož stav se na první pohled jevil jako dobrý a rychle obyvatelný. Pouze pár menších rekonstrukčních zásahů a šup do nového bydlení. Jenže postupně se objevují malé komplikace, po nichž se zdi jeví v dezolátním stavu. Vytahujete ze zdi hřebík a vytáhnete i kus zdiva. Opřete se o zeď a odpadne kus omítky. Máte náhle pocit, že jste koupili zajíce v pytli?

Abyste se s opadávající omítkou nemuseli trápit při každé menší opravě, vyplatí se investovat do služeb profesionálů a na práci povolat odborníka s dobrými referencemi. Nemusí jím být jen stavební firma, stejnou službu pro vás udělá i domácí mistr nebo hodinový manžel. Na portále Domelie.cz najdete zedníky na zavolání, kteří ovládají doslova všechno možné. Ať už je to klasická zedničina, nebo stavařina. Najdete tu i odborníky na bourací práce nebo lidi, kteří se vám postarají o obklady, omítky, ale i vnější fasády.

Zapojte se do procesu

Nahazování omítky není jednoduché a vyžaduje pořádnou dávku přesnosti. Pokud se ale chcete zapojit do procesu i vy a být nápomocný, určitě můžete. Práce okolo rekonstrukce je vždy dost. Svému mistrovi můžete zdivo předpřipravit tím, že ho zbavíte všech nečistot. Například starého lepidla, které mnohdy zůstalo na panelových domech ještě z dob minulého režimu, nebo i tapet, které se běžně lepily přímo na holou stěnu. Pomoci vám při tom může voda nebo dokonce pára.

Na řadu tedy přichází síťkování a nanášení omítky. Je třeba počítat s tím, že se to neobejde bez špíny. Proto pokud máte možnost, vykliďte nábytek z místnosti nebo ho aspoň důkladně zakryjte. Pokud je třeba, zavolejte si přes Domelie.cz na pomoc i stěhováky. Nejenže ušetříte starosti mistrovi, ale předejdete i poškození svého nábytku.

Pokud se prachu chcete přece jen vyhnout, správnou volbou jsou pro vás strojové omítky, které nezanechávají tolik nečistot. Za tento komfort si však pravděpodobně připlatíte, jelikož ne každý řemeslník poskytuje tyto služby a disponuje takovýmto přístrojem. Odpovídat tomu ale bude i cena omítky, která se samozřejmě odvíjí od práce a plochy zdi. Strojové omítky jsou však podstatně rychlejší a se šikovnýma rukama mistra zedníka vám pomohou ušetřit nezanedbatelné množství času.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip