Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Praha  /  Světový den zvířat na Toulcově dvoře v Praze

Světový den zvířat na Toulcově dvoře v Praze

27.9.2017 - redakce Babinet.cz

Jedním z cílů tohoto svátku, který upozorňuje na nutnou ochranu zvířat, je, aby se každý majitel zvířete trochu zamyslel, jak o svého mazlíčka pečuje. Hlavně pak by měl vést k zamyšlení, zda-li si zvíře vůbec máme pořídit, jestli mu opravdu jsme schopni věnovat dostatek času a péče. Oslav tohoto dne bude mnoho. Jedna z nich se uskuteční i ve středu 4. října ve Středisku ekologické výchovy v Praze na Toulcově dvoře.

Tento mezinárodní svátek je stanoven na 4. října a to na den, kdy zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. O upozornění na takovou péči jde i středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v pražské Hostivaři, který mimo jiné zajišťuje projekt „Noemova archa“, díky němuž se snaží zachovat genofond původních českých plemen. Na Toulcově dvoře tak najdete českou krávu červinku, české husy, pesíkaté české králíky a jiné druhy, které jsou pro naši geografickou oblast typické.

„Letošní téma našeho programu ke Dni zvířat se jmenuje "Z divočiny do stáje" a zavede vás až k divokým předkům zvířat a zamyšlení, co všechno si od nich současná domácí zvířata přinesla. Na šesti stanovištích budou přichystány aktivity o jejich pozoruhodných životech, chovu i zdomácnění. Děti na nich mohou hravou formou ověřit své znalosti, vyzkoušet si například na vlastní kůži, jaké to je vlézt do králičí nory nebo si třeba otestovat, zda zvládnou stejné úkoly jako prasata,“ s úsměvem upřesňuje Ing. Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.

Program bude pro veřejnost zahájen v 15 hodin a bude opravdu nabytý. V rámci něj se budete například moci podívat, jak se stříhají ovce, zúčastnit se pokřtění nově narozeného telátka nebo výcviku policejních koní. „Při této akci chceme lidi nejen pobavit, ale také trochu poučit. Rádi bychom je vedli k větší zodpovědnosti ke zvířatům a k pochopení toho, že to, jaký život tady na světě žijeme, je důležité nejen pro člověka, ale také pro zvířata,“ dodává Skoupá.

KDE: Toulcův dvůr v Praze

KDY: 4. řijna 2017 od 15 hodin

ZA KOLIK: 60 Kč

 

 

Více naleznete na www.toulcuvdvur.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip