Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Redakční test opravdu lepší televize - Lepší.TV

Redakční test opravdu lepší televize - Lepší.TV

3.9.2017 - redakce Babinet.cz

Málokdy se mi stane, že po skončení testování zjistím, že testované zařízení nebo služba je návyková a prostě ji musím mít i dál, pro vlastní potřebu. A přesně toto se mi stalo při testování služby Lepší TV.

Na první pohled se zdá, že v případě Lepší TV se jedná o jednu z více služeb, nabízejících možnost příjmu televizního vysílání prostřednictvím televize, nebo, díky webovému rozhraní, i na internetu.

TIP: Pokud sháníte novou chytrou televizi, s výběrem vám může pomoci porovnání a jak vybrat televizi na portálu Arecenze.

Zásadní rozdíl pro uživatele, dávající službě další rozměr a uživateli obrovskou svobodu při sledování nabídky, je možnost prohlížet již vysílané pořady až 30 dní zpět.

Je to už hodně let, kdy velkým tématem bylo video nebo TV on demand, čili možnost prohlížet si z archivu poskytovatele libovolné pořady, které vás zajímají. A navíc v čase, který vyhovuje vám a ne tehdy, kdy to určí programový ředitel televize.

Po chvíli používání Lepší TV zjistíte, že můžete zcela zásadně změnit způsob, jak televizi sledovat. Nemusíte pouze „surfovat nahoru a dolu“ programovou nabídkou s nutností vybrat si z nabídky aktuálně vysílaných pořadů. Získáváte možnost zajet také do minulosti a vytvářet si tak vlastní programovou skladbu. To vše bez nutnosti předchozího prohlížení programové nabídky, výběru potenciálně zajímavých pořadů a jejich nahrávání.

Pokud tedy dojde k souběhu více zajímavých pořadů, v klidu si je můžete shlédnout jeden po druhém v čase, který si zvolíte sami.

Další výhodou, kterou velmi oceníte, ze které ale určitě nemají komerční televize a zadavatelé reklamy radost, je možnost přeskočit reklamní bloky a udržet tak třeba napětí při sledování dobré detektivky. A pokud je napětí moc velké a potřebujete si „odskočit“, prostě pořad zastavíte a pokračujete po návratu, nebo si zajímavou scénu prostě přehrajete znovu.

Pokud by se náhodou stalo, že si nevyberete nic z celého archívu všech stanic za uplynulé období, máte ještě možnost přepnout z televizní nabídky na kanál Youtube a tím rozšířit nabídku téměř nekonečně. To ocení hlavně mladší generace, která televizi moc neřeší.

Pro sledování digitální televize nepotřebujete nejmodernější typ televizoru. Lepší.TV umožňuje pomocí settopboxu - miniaturní krabičky - přenést kvalitní televizní signál do jakékoli televize, a navíc umí proměnit i starší televizor na počítač, zároveň slouží také jako přehrávač filmů, hudby nebo fotografií z USB zařízení a podporuje všechny důležité formáty videa, zvuku i titulků. Prostřednictvím webových stránek poskytovatele lze televizi bez nutnosti jakékoliv další instalace sledovat kdekoliv také na notebooku, chytrém telefonu nebo tabletu.

Jako každá novinka není samozřejmě tato služba bez chybiček, které jsou ale spíše technického rázu a jejich odstranění je, doufám, otázkou času a dalšího vývoje. Podstatné ale je získání svobody volby a zrušení nutnosti sledovat vyhlédnutý pořad v čase, který si neurčujete vy, ale určuje vám jej televize.

To je převratný krok, který uživatele posouvá do úplně jiné dimenze a návrat zpět do standardního ovládání televize je velmi frustrující (osobně ověřeno).

 

plusy:

- poměr cena výkon. Vysokou kvalitu obrazu, kterou lze mít i při pomalejším internetovém připojení, lze pořídit v základním balíčku již od 189 Kč měsíčně. Je pak k dispozici aktuálně 70 stanic, včetně stanic prémiových a televizní videoarchiv se 400 filmy, seriály, dokumenty i pořady pro děti,

- možnost shlédnout kdykoliv vybraný pořad bez ohledu na dobu jeho vysílání, vrátit vysílání o několik minut zpět a podívat se od začátku na pořad, jehož vysílání již začalo,

- možnost přerušit sledování a vrátit se k němu kdykoli později,

- možnost nahrávat i několik programů najednou,

- možnost přeskakovat reklamy,

- využití služby Youtube, která obrovsky rozšiřuje zdroje v případě, že si z dostupné nabídky nemůžete vybrat,

- rodičovský zámek,

- příjemnou drobností pro ty, kteří jsou zvyklí si po ránu při snídani pustit televizi, je nabídka předpovědi počasí i připomínka svátku, platných pro daný den,

- možnost vkládat aplikace z nabídky Google Play Store a využívat televizi jako monitor pro hraní her, přehrávání vlastních videí, fotografií, poslech rádia,

minusy:

- přestože dodavatel prezentuje malé zatížení linky 3 Mbit/sec, nám se bohužel zasekávalo vysílání i při připojení pomocí ethernetového kabelu ke 100 Megabitové lince a bylo nutné průběžně spouštět program pro čištění paměti,

- i při připojení modemu kabelem je poměrně dlouhá odezva na příkaz, díky které uživatel nemá jistotu, že systém příkaz přijal. Může jej opakovat zbytečně znovu a tím odezvu dále zpomalit, případně, např. při přepínání režimů play/stop ztratit přehled, zda je přehrávání zapnuto, či vypnuto,

- malý dosah dálkového ovládání - reakce na ovládání ze vzdálenosti větší než 4 metry, což není zas tak moc, byla spíše věcí náhody,

- při spuštění hlásí zařízení, že aplikace Google Play Store přestala fungovat, takže není možné si stáhnout další aplikace.

poskytovatel služby: Lepší TV

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

MilanK
12.9.2018 13:09

Souhlasím s trošku problematickým ovládáním nicméně to lze pěkně vyřešit extérním přijímačem, který dodávají v balení. Pak už to běží pěkně a stanic pokud se nepletu mají aktuální 83. Tester si asi v menu zapomněl jen všechny zobrazit :-)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip