Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Správně jíst neznamená počítat kalorie

Správně jíst neznamená počítat kalorie

12.9.2017 - redakce Babinet.cz

Různých rad a tipů, jak se zdravě stravovat, je celá řada, ale ne všechny jsou správné. Odborník na výživu RNDr. Pavel Suchánek mnoho z nich vyvrací. Ačkoliv každý z nás je jiný a má odlišné potřeby, základem pro všechny je jíst pravidelně, ideálně čtyřikrát denně, dodržovat vyváženou stravu a nepřejídat se.

Jezte méně, ale častěji

Léto je v plném proudu a mnoho z nás si stále láme hlavu nad tím, jak si udržet postavu a jak správně jíst. Klíčem k úspěchu není hladovění, člověk vždy musí naslouchat hlasu svého těla.  Každý z nás je jiný, má jiné životní tempo a jiné potřeby. Jedno ale platí pro všechny - pravidelnost stravování.

Z našich nejnovějších zkušeností vyplývá, že vhodná jsou tři větší jídla a jedna svačina, případně druhá svačina jako doplnění energie po sportovní nebo jiné fyzické aktivitě,“ říká RNDr. Pavel Suchánek, odborník na výživu a spolupracovník programu Zdravá 5 Nadačního fondu Albert. Mezi jídly by měl být rozestup alespoň dvě až tři hodiny a člověk by se rozhodně neměl přejídat. „Počet porcí se řídí pocity, pracovním režimem a dalšími potřebami každého z nás. Neexistuje jedno řešení pro všechny. Stravujte se tedy tolikrát denně, abyste jedli v klidu a pokud možno ve stejný čas. Díky tomu omezíte spoustu zdravotních rizik,“ dodává Pavel Suchánek.

Univerzální jídelníček neexistuje

Častou chybou je, že věříme v existenci jednoho univerzálního jídelníčku, který nám pomůže hlídat si postavu a zdravě jíst. Doktor Suchánek upozorňuje, že stejně tak nesmíme věřit zjednodušujícím radám, které tvrdí, že jíst zdravě znamená jíst draze, že co nejméně tuku a cukru je vždy žádoucí nebo že rozhodujícím faktorem při hubnutí jsou pouze kalorie.

Všechny tyto mýty bychom měli hodit za hlavu a zaměřit se na fakta, která jsou pro zdravé stravování klíčová - jíst pravidelně vyváženou stravu, nepřejídat se a hlavně nehladovět.

TIP: Fitbit představuje váhu Aria 2 zaměřenou na precizní měření

Společnost Fitbit dnes představila druhou generaci chytré Wi-Fi váhy Fitbit Aria 2™. Váha je navržena tak, aby její měření bylo co nejpřesnější a aby nastavení probíhalo jednoduše skrze telefon připojený přes Bluetooth. Aria 2 pomáhá monitorovat váhu, procento tuku v těle, svalovou hmotu a vypočítává BMI, abyste plně porozuměli své tělesné kompozici. Díky synchronizaci dat z váhy s Fitbit aplikací můžete veškeré naměřené statistiky pozorovat jednoduše na jednom místě. Aria 2 je v předprodeji počínaje dnešním dnem a v České republice bude dostupná v říjnu 2017.

"Naši uživatelé dosahují skvělých výsledků, když používají současně naší aplikaci, fitness náramky i osobní váhu. Pomáhá jim to dosahovat jejich zdravotních a fitness cílů. Až 70 % denních uživatelů Fitbit Aria zhublo v prvních šesti měsících,“ sdělil Jon Oakes, viceprezident společnosti Fitbit. „Díky zjednodušenému nastavení a nejvyšší přesnosti ve své třídě je Aria 2 doplněním portfolia Fitbit a pomůže vám dosáhnout vašich vytyčených cílů.

Špičková přesnost, zjednodušené nastavení a elegantní design

Váha Fitbit Aria 2 byla od základů navržena pro ještě vyšší přesnost, jednodušší nastavení a uživatelské prostředí je vylepšeno tak, aby vám pomohlo urychlit start vaší cesty za zdravím:

  • Špičková přesnost – Měřte přesněji svou váhu, sledujte svou tělesnou kompozici a zobrazujte své výsledky v aplikaci Fitbit. Zjistíte tak, zda nabíráte svalovou hmotu, pálíte tuky a jestli dosahujete dlouhodobějších výsledků.
  • Rychlé a bezproblémové nastavení – Využijte Bluetooth připojení vašeho smartphonu pro rychlé a jednoduché nastavení a pro podporu více Wi-Fi sítí. Statistiky se synchronizují automaticky do vaší Fitbit aplikace.
  • Vylepšený moderní design – Jasný displej váhy zobrazuje vaše statistiky a vylepšené uživatelské prostředí nyní obsahuje personalizované ikony a přivítání pro vyšší motivaci.
  • Podpora více uživatelů – Aria 2 rozpozná až 8 odlišných uživatelů, takže si nemusíte dělat starosti, že by vaši příbuzní nebo spolubydlící viděli vaše statistiky – veškerá data zůstávají soukromá.

Získejte ucelený obraz o vašem zdraví

Jedna z největších výhod používání váhy Fitbit Aria 2 je bezproblémové propojení všech Fitbit zařízení a Fitbit aplikace. Můžete tak sledovat veškeré své aktivity jako jsou cvičení, spánek, srdeční tep, výživu, váhu a trendy v jednom čase. Do své Fitbit aplikace můžete také zadávat svůj příjem potravin, abyste mohli pozorovat, kolik kalorií spálíte. Můžete také porovnávat svůj příjem potravin, cvičení a aktuální váhu, abyste zůstali informováni.

Fitbit nabízí komplexnější obraz o vašem zdraví tím, že vám ukazuje, jak vše, co děláte během dne, přispívá k těmto číslům,“ řekl Dr. David Katz, odborník na výživu. „S tímto větším přehledem se můžete více zaměřit na váš hubnoucí plán a můžete lépe pochopit propojení mezi statistikami, které vidíte na váze a daty, které vidíte na svém zápěstí, což vám pomůže udržet dlouhodobé výsledky.

Můžete také synchronizovat svá data z populárních aplikací jako Lose it!, MyFitnessPal a dalších s Fitbit aplikací, abyste zaznamenávali veškeré aspekty vašeho zdraví a výživy.

Cena a dostupnost

Váha Fitbit Aria 2 je od dnešního dne dostupná v předprodeji na www.fitbit.com v černé a bílé barvě za 129,95 USD. V České republice bude dostupná v říjnu 2017. O finální ceně bude společnost informovat.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip