Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Hradozámecká noc na zámku Loučeň

Hradozámecká noc na zámku Loučeň

25.8.2017 - redakce Babinet.cz

Poslední srpnovou sobotu se mnozí vydávají na hrady a zámky, aby si užili krásný letní večer. Také zámek Loučeň si ho chceme užít se svými návštěvníky a otevře dne 26.8. tradičně NONSTOP až do rána. Letos poprvé s kapelou Mirai. Hlavní náplní letního večera je výběr těch nejlepších prohlídek ze zámecké nabídky, které se konají NONSTOP až do rána. Milovníci netradičních zážitků se mohou těšit na paní kněžnu, komorníka jeho jasnosti a další postavy loučeňské knížecí zámecké domácnosti. Odvážnější mohou do zámeckého sklepa s čarodějnicí Gertrůdou a milovníci klasiky si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů s panem kastelánem.

Prohlídky začnou v 18 hodin a budou probíhat až do 6 hodiny ranní.

„Hradozámecká noc je okamžik, na který se mnozí těší celý rok. Aby byla letošní loučeňská Hradozámecká noc jiná, je na zámku připraven kromě tradičního programu, také koncert skupiny Mirai, který od jednadvacáté hodiny rozezní zámecké nádvoří,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „A protože jsou stále ještě prázdniny, je Hradozámecká noc určená taky dětem. Náš prázdninový program POHÁDKOVÉ LÉTO NA ZÁMKU LOUČEŇ, který běžně končí čokoládovou prohlídkou v 17 hod, pokračuje od 18.45 pohádkovým programem s Večerníčkem. V nabídce prohlídek určitě vyberete ty, které zaujmou i děti. Po celý večer bude také otevřená výstava 50 let loupežníka Rumcajse,“ dodává Kateřina Šrámková.

Ještě stále váháte, kde si užít poslední srpnovou sobotu?

Pohádkové léto na Zámku Loučeň, které je věnované animovaným postavám Radka Pilaře, se koná každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu až do 31.srpna. Program je součástí oslav 50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE. Víte, že kromě Večerníčka, Rumcajse a jeho přátel pochází z dílny Radka Pilaře také Skřítek Hajásko nebo učitelka čar a kouzel, čarodějnice Bukukururuna? Ještě do konce srpna je na Loučeni můžete potkat.

Program pohádkové léto probíhá v den akce - Hradozámecká noc: https://www.zamekloucen.cz/a/pohadkove-leto-na-zamku-loucen

Program Hradozámecké noci: https://www.zamekloucen.cz/a/hradozamecka-noc

KDE:  zámek Loučeň

KDY: 26.8.2017 od 10:00 do 17:00 hodin

ZA KOLIK:  na http://www.zamekloucen.cz/

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip