Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Květnové akce v Kašperských Horách

Květnové akce v Kašperských Horách

17.5.2017 - redakce Babinet.cz

V Kašperských Horách si nyní můžete užít výstavy, zábavné programy, oslavy a koncert. Podrobnější informace jsou uvedené níže.

3. 5. – 30. 6. - Krajina Šumavy a Jižních Čech
Přijďte si prohlédnout výstavu dřevořezeb a intarzií Mgr. Josefa Škanty, jimž byla inspirací především šumavská a jihočeská příroda, památky a tradiční architektura. Výstavní místnost na radnici.

6. 5. – 31. 10. - Šumavské chalupy očima Jaromíra Randáka
Výstava obrazů, kterou pořádá Muzeum Šumavy. Galerie Muzea Šumavy Kašperské Hory

24. 5. | 15.00 - 18.00 - Evropský den chráněných území
Zajímavý odpolední program plný her a úkolů pro návštěvníky v areálu Střediska environmentální výchovy v Kašperských Horách. Tvořivé a kreativní hry a úkoly s přírodovědnou tématikou. Cena programu 20 Kč. Tel.: 376 582 734. Pořádá IS a SEV Kašperské Hory.

27. 5. | 13.00 – 01.00 - Oslavy 25. let výročí KML
Na náměstí vás čeká hudba, tanec, vystoupení trubačů a nebude chybět ani divadlo pro děti. Součástí bude i posvěcení sochy sv. Huberta. Během celého odpoledního programu budou probíhat soutěže pro děti, vyřezávání ze dřeva, prohlídka lesní techniky, laserová střelnice. Budete moci ochutnat spoustu dobrot, třeba pečené prasátko, kuřátko či sladké dobroty od Rendla. Můžete si zavdat třeba i vynikající pivo z místního pivovaru.

27. 5. - 28. 5. - Víkend plný buchet aneb není buchta jako buchta
Doprovodný program s aktivitami na hradním nádvoří (stavebnice hradu, výroba cihel-buchet a za to buchty z pekárny). Hrad Kašperk

30. 5. | 16.00 – 18.00 - ZUŠ OPEN
Celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Je připraven koncert V rytmu hudby a barev pořádaný naší školou. Během představení zazní hudba všech směrů a stylů, zahrají komorní soubory naší školy. Více informací naleznete na www.zusopen.cz. Náměstí Kašperské Hory

Více informací o akcích naleznete na našich webových stránkách www.kasphory.cz/kultura nebo vám je sdělí pracovnice na MěKIS Kašperské Hory, které je otevřené od PO - Pá: od 9 do 12 a od 12.30 do 16 hod., SO - NE: od 9 do 15 hod.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Nejčtenější tipy
Náš tip