Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Pojďte do kina – Pýcha a předsudek

Pojďte do kina – Pýcha a předsudek

Michaela Zemanová

Román Jane Austenové natočil režisér Joe Wright. Přenese Vás do 18. století na anglický venkov, do doby, kdy dívka mohla zabezpečit sebe a svou rodinu jedině tím, že se dobře vdala. Do doby, kde společenské postavení bylo důležitější, než cokoli jiného.

Příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti sester Bennetových, kde hlavní roli hraje druhá nejstarší jménem Elizabeth. Ta jediná si troufne odmítnout nápadníka jen proto, že ho nemiluje, a že se chce vdát jedině z lásky.

Když se v blízkém zámečku zabydlí svobodný a bohatý pan Bingley a pan Darcy, téměř všechny dívky ihned využijí šanci na výhodný sňatek. Pan Darcy, odměřený a uzavřený protiva, zpočátku působí jako necita a snob. Mezi ním a Elizabeth se zprvu vyvine nepřátelský vztah, avšak postupně se do sebe zamilovávají. Poté se z pana Darcyho stává milující a chápavý člověk. I když si pana Darcyho nezamilujete ihned, věřte, že než film skončí, bude Vám více než sympatický.

VB 2005, drama/romantický, 127 minut.

Hrají: Kejda Knightley, Matthew MacFadyen, Brenda Blethyn, Judi Dench, Tom Hollander, Jena Malone, Rosamund Pike, Talulah Rivey, Donald Sutherland, Penelope Wilton, Simone Woods.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip