Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Bodová metoda - Originální cvičení pro každého

Bodová metoda - Originální cvičení pro každého

Redakce Babinet

Bodová cvičební metoda je technikou, která pracuje se složitými reflexně-koordinačními soubory. Z jednoho správně vybraného bodu se rozvine celý pohybově koordinační celek. Např. z bodu na ruce přechází pohyb na hlavu, trup a dolní končetiny. Čím je dítě mladší, nebo jedinec více postižený, tím je celý pohybový soubor viditelnější. U starších dětí, nebo dospělých probíhá zapojování svalových skupin tak, že napomáhá posílení svalů ochablých a uvolnění přetížených. Proto je Bodová cvičební metoda použitelní a vhodná ve všech věkových kategoriích, u zdravých i nemocných. Použitelnost Bodová cvičební metoda v tak rozsáhlé věkové i zdravotní škále je podmíněna dokonalou znalostí pohybového vývoje a vývoje pohybu a rozborem pohybu každého pacienta nebo klienta. Cvičení je dlouhodobou záležitostí a pro každého klienta jde o originální, nepřenosný způsob, který se navíc mění v čase, jak se mění pohybové schopnosti.

Pro koho je metoda určena?

Děti od kojeneckého věku s dětskou mozkovou obrnou, skoliózou, LMD (lehká mozková dysfunkce - hyperaktivita, hypoaktivita, dyslexie, dysgrafie,

porucha řeči nebo podezření na ní. Bodová cvičební metoda pomůže dítěti v jakémkoliv věku ke korekci nebo k odstranění již diagnostikovaných školních problémů, nebo možných budoucích školních problémů. Dítěti zdravému pomůže k rychlejšímu rozvoji a uplatnění jeho schopností. Podstatnou nutností je zájem a láska rodiny.

V pražské Hrabákově ulici vzniká Sport - Centrum zelené zdraví. V únoru bude připravena předpremiéra využití nově zrekonstruovaných prostor, kde naleznou pomoc rodiče nemocných i zdravých dětí. Centrum zelené zdraví ve spolupráci s MUDr. Kleplovou přináší originální léčebnou, regenerační a cvičební metodu, která vznikla v roce 1978 v Kamenickém Šenově a je známá pod názvem Bodová cvičební metoda MUDr. Kleplové. S metodou se nyní setkáte pouze ve studiu MUDr. Kleplové v Centru zelené zdraví.

O výsledcích a úspěších metody se MUDr. Kleplová zmiňuje v konkrétním příběhu jejího pacienta: Hoch se svých 16-ti letech havaroval na motorce. Výsledkem bylo těžké poranění celého komplexu nervů, které zajišťují pohyb paže. Přes různé medicínské procedury stav za několik roků vypadal tak, že bylo uvažováno o amputaci celé paže. Matka, zdravotnice odmítla a obrátila se na mne s výzvou „abych to zkusila“. Zkusila jsem „to“ a výsledkem je nejen zachování celé paže, z větší části funkční, ale i nová REFLEXNĚ PŮSOBÍCÍ Bodová cvičební metoda, která dovedla mnoho kojenců do perfektního stavu a pomohla zlepšit tělesné i duševní funkce dětí s dětskou mozkovou obrnou a lehkou mozkovou dysfunkcí . Je velmi účinná i u dětí hyperaktivních, dyslektických a s poruchami grafomotoriky.

Návštěva odborně vyškoleného lékaře postačí 1x týdně, ten do provádění cviků zacvičí rodiče a ti už se individuálnímu cvičení mohou věnovat v domácím prostředí.

MUDr. Věra Kleplová je pediatr a lékařka oboru léčebné rehabilitace, homeopatie, EAV, Bodovou cvičební metodu praktikuje od roku 1978. Zatím nebyli proškoleni žádní další pracovníci.

Bodová cvičební metoda NENÍ METODOU MUDr. Vojty, má zcela odlišné pojetí přístupu k pacientovi

Jakoukoliv jinou technikou označovanou „cvičím reflexně“

Technikou akupresury, body mají jiný charakter než body akupunkturní.

Centrum zelené zdraví,

Hrabákova 2001, Praha 4.

Telefony: Z. Pipková, tel.: 272 928 273

E-mail: pipkova@tjjmchodov.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip