Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Krémy na ruce? Češi sázejí na tradici. Ženy o své ruce pečují důsledněji

Krémy na ruce? Češi sázejí na tradici. Ženy o své ruce pečují důsledněji

28.11.2016 - redakce Babinet.cz

Ženy jsou v péči o ruce preciznější než muži. Krémy na ruce svým polovičkám často i kupují. Alespoň občas po krému na ruce sáhne 8 z 10 lidí. Mytí rukou je standardem pro 94 % dotazovaných. Češi při výběru péče o ruce oceňují tradici, ověřenost i rozumnou cenu. Každý pátý je pak dlouhodobě věrný právě svému krému. Výzkum na toto téma realizovala společnost STEM/MARK pro značku Indulona, která se o naši pokožku stará už téměř 70 let. Ruce jsou vizitkou každého z nás, nezapomínejte na všestrannou péči.

Ženská versus mužská péče

80 % Čechů se o své ruce stará pomocí krémů přímo na to určených. Někteří ale pokožku rukou promašťují i tělovými krémy nebo mléky, většinou se tak děje hlavně z finančních důvodů. Luxus ve formě masáží (8 %) či zábalů rukou (4 %) si dopřává jen málokdo.

Nikoho asi nepřekvapí, že na péči o ruce kladou větší důraz ženy. Ty si ruce mažou i několikrát denně, například po umytí nebo kdykoliv je k tomu pocit suchých rukou dožene. Pravidelné natírání berou také jako prevenci nebo jde čistě o zvyk. Muži krémování rukou spojují často s prací a regenerací po ní.

Češi preferují tradici, ověřenost i rozumnou cenu

55 % z nás důvěřuje tradičním a ověřeným značkám za rozumnou cenu, každý pátý je pak dlouhodobě věrný jedné značce. Jen 8 % Čechů při výběru krému na ruce řeší jeho složení. Důraz na přírodní složení je opět typický spíše pro ženy. Lidé si při koupi ke krému rádi přivoní či ho přímo vyzkoušejí. Dle výzkumu mírně preferujeme výrobky tuzemské. Nejčastěji používaným krémem na ruce mezi Čechy je pak dnes již legendární krém Indulona. Jako svou oblíbenou značku ji uvedlo 63 % respondentů. Na ruce si ji maže 6 z 10 lidí, kteří krémy na ruce běžně používají. Muži ji dokonce preferují  ještě více než ženy.

Zima ve znamení krásných rukou

Pravidelná péče o ruce je základem zdravé a půvabné pokožky a obzvláště v zimě se stává naprostou nezbytností. Mráz pokožku dokáže skutečně potrápit, a to i když nosíme rukavice. Kromě rukou bychom však neměli zapomínat ani na zbytek těla. Hydratací pokožky předejdeme nepříjemnému svědění a ošklivému vysušení, pokožka navíc bude hebká, vláčná a déle si uchová svou „mladost“. Dostatečnou péči rukám i tělu poskytnou základní krémy a tělová mléka, které je dokáží dostatečně hydratovat a podpořit jejich regeneraci.

Pravidelné promašťování je velmi důležité. Navíc není nutné využívat drahých krémů, dobrou službu splní i základní krémy, neboť jejich složení vychází ze stejných elementárních látek (např. voda, přírodní vazelína, glycerin apod.),“ říká dermatoložka MUDr. Jindřiška Rajnišová. Hydratovaná a dobře vyživená pokožka je symbolem krásy i zdraví. Na pravidelnou péči by měli myslet jak ženy, tak i muži.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz