Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Jihočeský kraj  /  Srpnove koncerty na Stezce korunami stromu Lipno

Srpnove koncerty na Stezce korunami stromu Lipno

15.8.2016 - redakce Babinet.cz

Letní prázdniny jsou za svojí polovinou. Stezka korunami stromů Lipno má i v srpnu prodlouženou otevírací dobu a jako doplněk sérii koncertů. Ty se odehrávají přímo na vyhlídkové věži a dokreslují romantickou atmosféru. Večerní stezku s koncertem si lze užít každé prázdninové úterý. Otevřeno je až do 23 hodin a Stezka korunami stromů bude osvícena speciálními světly. Koncerty jsou v ceně vstupného a ke Stezce se lze dostat i lanovou dráhou, která bude mít také prodlouženou provozní dobu. Příjemné rodinné odpoledne lze spojit s návštěvou nově otevřeného rodinného parku Království lesa.

Zítra v úterý 16. srpna zahraje Evergreen Quarter výběr z klasické hudby. Skupinu tvoří hudebníci Jihočeského divadla, kteří hrají na housle, violu a violoncelo. V průběhu srpna zahrají své rhytm & blues Turkey Buzzards a klasiku klavírní Trio Budvicence. „Večerní koncerty jsou příjemný zpestřením pobytu u Lipna. Zjistili jsme, že se za námi někteří návštěvníci kvůli tomu extra přijíždějí,“ říká Filip Pekárek a dodává: „Atmosféra na Stezce v noci je neopakovatelná. Pokaždé trochu jiná. A to je na celé věci nádherné,“ popisuje Pekárek, který vybízí k večerní návštěvě. Na Stezku korunami stromů se lze velmi snadno dostat, a to buď pěšky nebo lanovou dráhou či tzv. stezkabusem, který odjíždí z centrálního parkoviště.

Západ slunce nad Šumavou je doslova magický a speciální večerní osvětlení dotváří celkovou atmosféru. Koncertní pódium a současně hlediště tvoří 40 metrová vyhlídková věž Stezky korunami stromů.

Koncerty jsou pro návštěvníky již zahrnuty v ceně vstupného a pořádat se budou vždy od 20 do 22 hodin.

Přehled letních koncertu na Stezce korunami Stromů Lipno

16.8. Evegreen Quartet - klasická hudba

-         členové orchestru opery Jihočeského divadla - Karel Watzko – housle/, Igor Kačírek - housle, Marie Watzková - viola, Petr Štochl - violoncello

23.8. Turkey Buzzards – rhythm & blues a rockabilly

-         Christopher Mark Steer – zpěv, flétny, balkánské dudy, zpěv

-         Radek Jeřábek – elektrická a akustická kytara, foukací harmonika, zpěv

30.8. Trio Budvicence - klasická hudba

-         Markéta Týmlová – klavír

-         Lenka Týmlová – violoncello

-         Martin Týml - housle a klasický repertoár pro klavírní tria

Program letních koncertů je také k dispozici na internetových stránkách Stezky korunami stromů Lipno – www.stezkakorunamistromu.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip