Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Jubilejní ročník raně středověké bitvy Rogar

Jubilejní ročník raně středověké bitvy Rogar

5.8.2016 - redakce Babinet.cz

Midgard o.s. si Vás dovoluje pozvat na již desátý - jubilejní ročník raně středověké bitvy Rogar, letos s podtitulem Valhalla, která se bude konat v Brdečném nedaleko Neveklova (okres Benešov) ve dnech 20. a 21. srpna 2016.

Můžete se těšit na více než 300 účinkujících z Čech, Slovenska a Německa. Budete mít možnost zhlédnout dobové ležení válečníků o zhruba 100 stanech, rekonstrukci pohanského obřadiště a vikinského pohřebiště, vykoušet si zbraně i zbroje válečníků, dozvědět se mnoho zajímavých informací o Vikinzích i Slovanech z informačních tabulí a samozřejmě i od účinkujících, kteří rádi zodpoví Vaše dotazy. Jako hlavní bod programu bude největší raně středověká bitva v Čechách, ve které se střetnou válečníci z dalekého severu i naši slovanští předci.

Tradičně jsou pro Vás připraveny komentované prohlídky dobového tábora (s průvodci z řad renomovaných archeologů), turnaj a ukázky starého vikinského bojového sportu s názvem Glima. Dále to budou ukázky boje na volské kůži, Holmgang, který byl na život a na smrt a odsuzovali se jím obžalovaní a řešily spory. Turnaje v hodu kopím a v lukostřelbě. V neposlední řadě se můžete těšit na soutěž o nejlíbivější vikinské vousy a nejkrásnější raně středověkou dívku.

Budete si moci vyzkoušet několik vikinských her a zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny !

Na letošní rok jsme si nachystali dvě velké novinky, hlavně pro Vaše děti :

1.) budou si moci vybarvit a odnést domů vlastní štít !

2.) zúčastnit se výcviku mladých válečníků a poté dětské bitvy !

Na místě bude samozřejmě historické tržiště s občerstvením a suvenýry, soutěže pro děti a spousta dalšího.

Přijďte se podívat, jak žili, válčili i vypadali naši předci. Zde se Vám i Vašim dětem otevře svět starý 1200 let.

Stručný děj:

V letošním desátém příběhu se společně s Jarlem Rogarem přesuneme do dlouhých oslav narození  jeho  prvorozeného syna...

Rogar  po bujaré pitce upadá do hlubokého spánku, kterou mu  navodil jeden z mnoha doušků medoviny. Během chvilky se však probouzí v síních Valhally – sídle nejvyššího boha Ódina. Rozhlédne se kolem sebe a vidí  Friggu, Thora, Freye, a Freyu  – bohy dalekého severu.

Náhle se zjeví samotný Ódin a vypoví Rogarovi, proč si jej zavolal - musí  mu pomoci s úkolem, který žádný bůh nemůže splnit.

Musí vysvobodit Baldra – nejhezčího z bohů a zároveň Odinova syna z podsvětí, kam se dostal proradným činem Lokiho – boha lstivosti.

Ódin dá Rogarovi na pomoc armádu padlých, udatných bojovníků, kteří zemřeli po jeho boku. A tak i se svými válečníky vyráží osvobodit Baldra z podsvětí.

Netuší však, že ve své armádě má bojovníka, který je ve skutečnosti převlečený Loki a chce mu zabránit úkol splnit.....

Jak si severský válečník Rogar povede v říši bohů a nepřátelských stvoření?

KDE:    Brdečný nedaleko Neveklova

KDY: 20.8.2016 až 21.8.2016 od 12:00 do 18:00 hodin sobota, 11:00 do 13:30 neděle

ZA KOLIK: 120 Kč plné, 80 Kč zlevněné

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip