Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Do Kácova nejen za historií...

Do Kácova nejen za historií...

27.6.2016 - redakce Babinet.cz

Necelou hodinu cesty autem od Prahy leží městys Kácov, který určitě stojí za návštěvu. Nachází se asi 7 km severozápadně od Zruče nad Sázavou v okrese Kutná Hora.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318. Kácovský zámek vypínající se nad řekou Sázavou je dominantou městečka od roku 1734, kdy jej postavila paní Anna Marie Františka Toskánská. Po výměnách majitelů se zámek stal roku 1918 vlastnictvím státu a začal chátrat. V současnosti je zámek postupně opravován a slouží jako muzeum, galerie a místo kulturních akcí. Například nyní je zde k vidění expozice historických radiopřijímačů vyráběných převážně v období před a během 2. světové války nebo výstava motocyklů.

TIP: Nenechte si ujít tradiční kácovskou pouť. Konat se budee ve dnech 20. až 21.8.2016

Roku 1457 byl v Kácově založen pivovar, který obnovil svou činnost v roce 2001. Prohlédnout si můžete pivovar, dobře se najíst v proslulém hostinci Šalanda a žízeň zahnat ležákem Hubertus, který získal v roce 2015 ocenění jako Nejlepší spodně kvašené pivo roku. Přenocovat pak můžete taktéž v pivovaru. Více se dozvíte na www.pivovarkacov.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip