Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Ve znamení ledňáčka aneb na dvoře Lucemburků

Ve znamení ledňáčka aneb na dvoře Lucemburků

27.6.2016 - redakce Babinet.cz

Hrad Točník nechal vystavět koncem 14. století král Václav IV. Lucemburský a právě do této doby jeho vlády se můžete přenést ve dnech 5. a 6. července 2016 a spatřit příjezd krále s družinou i následné klání rytířské na jeho počest.

Kejklíř a kouzelník Žito obveselí panovníka i Vás svými rozpustilými kousky. Mistr popravčí vykoná na odsouzenci právo útrpné, dále exekuci hrdelní a možná i nepoctivého kupce v koši ve vodě vymáchá. Psí smečka vrchního lovčího i zvířectvo hospodářské se bude prohánět po nádvoří a dravé ptactvo královského sokolníka kroužit nad hlavou. Můžete se zúčastnit výcviku stráží hradní posádky pod velením samotného hejtmana Žižky, či si vyzkoušet střelbu z luku a kuše. Znaveného poutníka lazebnice na nohy hbitě postaví a na rozmařilejší hosty se těší chasa nezbedná, která v hradní krčmě rozum svůj ve víně i kvasu utápí a lepé děvy, které za doprovodu minesengrů po stolech křepčí a tančí čekajíc, kdo z Vás se k nim do kola přidá.

U mistra řezbáře, kováře, soukeníka, svíčkaře a dalších řemeslníků můžete rozličné zboží nakoupit a samozřejmě lahodnou pečení či poctivým pivem, vínem a medovinou se občerstvit.

Jste-li dobří křesťané, pak žebrotu zajisté drobnou mincí obdarujete a i odpustek u otce převora zakoupíte.
Na Vaši návštěvu se těší a dobrou zábavu přeje ŠDS Gladius a hrad Točník.

KDE: Hrad Točník

KDY: 5.7 - 6.7.2016, 10:00 - 18:00

ZA KOLIK: dospělí 80 Kč
děti 6-15 let 55 Kč
senioři nad 65 let 55 Kč
studenti 15-26 let 55 Kč
držitelé průkazu ZTP nad 18 let 55 Kč
držitelé průkazu FOD 55 Kč
rodinné: 2 dospělí a max. 3 děti 215 Kč

Více na www.hrad-tocnik.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip