Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Slezina může za věčné přejídání…

Slezina může za věčné přejídání…

5.10.2015 - redakce Babinet.cz

Slezina je orgán zdánlivě nepotřebný. Pokud je z těla odebrána, například po autohavárii, může člověk bez větších omezení dál zcela normálně žít. Přesto může být slezina příčinnou mnoha onemocnění. Jak si to vysvětlit?

Logika detoxikační nauky a C.I.C. metody je odlišná. Slezina plní v organismu řadu důležitých funkcí, podílí se na krvetvorbě a je důležitým imunitním orgánem. Má mnoho společného s lymfatickou tkání, tedy také s mandlemi. Zdravá a toxinů zbavená slezina přispívá k vitalitě a fyzické síle člověka. A naopak, přítomnost toxinů ovlivňuje nejen chod samotné sleziny, ale také s ní souvisejících orgánů, což ostatně pozorovali už starověcí lékaři. Zbavit se toxinů ve slezině znamená tedy zbavit se řady zdravotních problémů.

Slezina je v rezonanci s pocity pozdního léta, tedy doby, kdy úroda dozrává, ovoce sládne a je připravené k ochutnání. S obdobím dožínek, lidových slavností a vinobraní. Slezina je totiž charakteristická právě tím, že vzbuzuje chuť na vše, co je sladké.

Podle starověkých mudrců ovlivňuje slezina svými toxiny další orgány a pochody v organismu, například peristaltiku zažívací trubice, lymfatický systém, činnost žaludku a slinivky břišní, sílu ve svalech, příjem potravy závislý na hladině glukózy v krvi, hormonální systém a další. Vzhledem k tomu, že souvisí i s hypofýzou, řídí v organismu také nejrůznější neurohormonální procesy. Vyčistit slezinu a orgány okruhu sleziny znamená obnovit samoregulující program, který má mimo jiné za úkol řídit v lidském těle látkovou výměnu.

Stejně tak jako v emocionálním horizontu souvisí slezina s neustálými myšlenkami na jídlo, na to, jak by se co dalo hospodárně využít a nemuselo se to vyhodit, tak v metabolických procesech souvisí s hospodařením přijaté potravy. Trávení člověka s přespříliš zatíženou slezinou tak bývá pomalejší, stejně jako přemýšlení, neboť organismus se snaží všechno využít a vyloučit skutečně jen to nepotřebné. V krajním případě může být zatížená slezina příčinou i chronické zácpy.

Slezina souvisí s neustálým vnitřním přemýšlením, rozebíráním situací a připravováním si proslovů k různým situacím, které když nastanou, stejně se nedají použít. Má co dělat s věčnými starostmi, nezdravým zabýváním se problémy druhých lidí, neustálými diskusemi a probíráním cizích osudů. Tím, že očistíme slezinu, podstatně přispějeme ke zharmonizování této části lidské emocionality.

Slezinu očišťujeme zejména při následujících zdravotních problémech nebo životních pocitech:

 • výsevy oparů
 • afty
 • opakované záněty středního ucha
 • sklony k přejídání
 • obezita
 • hormonální nerovnováha
 • žaludeční potíže
 • pocity padání a propadávání se ve snu
 • pocity těžkosti ve snu
 • nutkavé myšlenky na jídlo
 • pomalá peristaltika nebo zácpa

Při řešení problémů s váhou nebo nezdravým přejídáním se metoda C.I.C. zaměřuje především na orgány okruhu sleziny. Pro nejlepší sestavení detoxikační kůry je vhodné navštívit svého terapeuta.

Na detoxikaci a harmonizaci funkce orgánů okruhu sleziny můžeme použít buď preparát Joalis VelienHerb, nebo preparát Joalis WLHerb (z anglického Weight Loss – redukce hmotnosti) při snaze snížit nadváhu.

Ing. Vladimír Jelínek

Svého terapeuta naleznete ve všech krajích. Informace na www.joalis.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip