Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Domácí násilí – jak to vidím já

Domácí násilí – jak to vidím já

Anetka

Když se řekne domácí násilí, přeběhne mi mráz po zádech. Každý den o tom slýcháme v televizi, rádiu, čteme v novinách. Jediná otázka, která mě napadá, je proč? Proč vůbec je domácí násilí? Copak si lidé nemohou jednoduše vše vyříkat? Proč u toho musí použít pěsti? Já na tyto otázky odpověď neznám, ale zkusím se do tohoto problému ponořit hlouběji. Když čteme noviny či koukáme na zprávy, tak domácí násilí mají většinou "na starosti" muži. Buď jsou to alkoholici, feťáci, muži s pochybnou minulostí nebo traumatem z dětství. To je ale neomlouvá. Ženy, děti, zvířata a tak dále se prostě bít nesmí. Je mi líto, když vidím, jak jsou některé soudy nespravedlivé. A co třeba obnovit trest smrti? Co vy na to? Samozřejmě že ne! Protože je u nás tolik případů, kdy soud odsoudí nevinného člověka! A kdyby se trest smrti obnovil, tak by ten neprávem odsouzený zemřel pro nic za nic... to byste chtěli? Já tedy ne.

Ale abych se vrátila zpět k danému tématu. Nikdy jsem nepochopila, nechápu a asi nikdy nepochopím, jak může silný muž vztáhnou ruku na tak nevinné stvoření jako jsou ženy, děti... Ještě když jim např. ty děti nic neudělaly. Možná jen to, že se narodily, ale to ovšem není jejich vina.

Všechny ty, co doma mlátí své děti, své ženy a vůbec kohokoliv ve svém okolí bych pozavírala do jedné místnosti, ať se pomlátí navzájem. Nebo bych jim každému zvlášť dělala to samé, co dělali oni svým obětem.

To je můj názor!

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz