Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Tipy: Po zimě vyrážíme na zahradu. Co letos s sebou?

Tipy: Po zimě vyrážíme na zahradu. Co letos s sebou?

8.4.2015 - redakce Babinet.cz

Ačkoliv nás zatím zkouší aprílové počasí, čas, kdy se téměř celá republika přesune na zahrady a zahrádky už je na spadnutí. Aby nutné práce zabraly méně času a více času zbylo na zábavu (nejen teď na jaře), vybrali jsme 3 nové produkty od značek STIHL a VIKING, které to podle nás dokážou.

Sekání trávníku jako nutné zlo? Ne s elektrickou sekačkou VIKING ME 235

Je velice snadno ovladatelná a zejména ženy ocení její nízkou hmotnost (pouhých 13 kg). Nehledě na to, že její 30litrový sběrný koš na trávu s vestavěným indikátorem naplnění se opravdu snadno vyprazdňuje. Tichý chod, který má na svědomí elektromotor o výkonu 1,2 kW, se postará o to, že hovory ostatních členů rodiny při sekání trávníku nemusí utichnout a dokonce i sousedé přestanou mít důvod zuřit, že rušíte jejich poklidné víkendové ráno. Díky svým kompaktním rozměrům a malé šířce záběru při sečení (33 cm) jsou její doménou zejména malé plochy. Na zahradě kolem domu nebo chalupy se tak stává nepostradatelným pomocníkem, který vám ušetří nejen spoustu času, ale ani vám nedá šanci si během práce se sekačkou zkazit náladu. Proč taky? Vždyť sečení kolem záhonů a keřů je díky ní hračka. (Cena: 4 590,- Kč)

Akumulátorové nůžky STIHL HSA 25. Protože na detailu záleží!

Jsou ideálním pomocníkem pro úpravu okrasných keřů, malých travnatých míst, například ve skalkách, či pro zarovnávání okrajů větších travnatých ploch. Umožnují precizní ošetření dekorativní zeleně bez omezení v pohybu kabelem. Akumulátor nůžek poskytuje dostatečný výkon na 110 minut práce. Díky nízké hmotnosti, ergonomické pogumované rukojeti a hladkému chodu je tato novinka firmy STIHL velmi snadno a operativně použitelná. Protiběžné nože nůžek zajištují klidný chod s nízkými vibracemi. Při výměně nástroje pro úpravu trávy nebo pro úpravu keřů stačí jediné tlačítko. Výměna se provádí rychle a snadno, a hlavně bez použití nářadí. Laserově kalené a diamantem ostřené nože dokáží stříhat větve až do průměru 8 mm. Kromě toho lišty nožů stříhají nadvakrát (2 000 zdvojených střihů za minutu) a jsou tak podstatně účinnější. Materiály, které byly k výrobě použity, jsou extrémně odolné a zajišťují nezvykle dlouhou životnost. Málokdo vám uvěří, že jste úpravou vaší zahrady strávili tak málo času (snad jen ten, kdo nůžky HSA 25 sám používá). (Cena: 3 490,- Kč)

Nejen na jarní úklid využijete STIHL RE 88

Z řady tlakových čističů od značky STIHL jsme pro vás vybrali ten cenově nejdostupnější. Kolem domu a chalupy ale zastane víc práce, než si dovedete představit. STIHL RE 88 je, kromě motoru, konstrukčně shodný se stávajícím modelem STIHL RE 98. Motor stroje je vysokootáčkový a nachází se v jedné skříni s bezúdržbovou převodovkou. Čerpadlo tlakového čističe je umístěno v hliníkové skříni a jeho písty jsou vyrobeny z nerezové oceli. Do výbavy stroje patří plošná a rotační tryska, sada pro aplikaci čisticího prostředku, plastová tlaková hadice v délce 6 m, pistole a tlaková hadice s rychlospojkami, která má úpravu proti zkroucení. Pokud se v parametrech příliš neorientujete, zjednodušeně řečeno, pokud si tohoto pomocníka pořídíte domů, nepochopíte, jak jste mohli žít tak dlouho bez něj. (Cena: 4 390,- Kč)

Komerční text

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip