Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Problémy se sexualitou?

Problémy se sexualitou?

MUDr. Zlatko Pastor

Dnešní život zaměřený na úspěch a výkon je pro mnohé silně frustrující. Psychické rozlady, podrážděnost, nespavost, únava, deprese vedou k narušení intimního života. Rada a psychoterapie zkušeného sexuologa mohou problémy vyřešit.

Sexuologové řeší problematiku zneužitých a týraných žen. Mnoho se o nich nehovoří, ale je to poměrně rozšířený a skrytý problém.

V tisku se objevují zprávy o sexuálních agresorech, vrazích nebo uprchlém deviantovi. Málokdo ví, že většina sexuálních deliktů je páchána lidmi, kteří žádnou sexuální deviaci netrpí. Odehrává se to nejvíce pod vlivem alkoholu nebo drog. Je nutné rozlišovat mezi deviací a delikvencí. Deviace může být spíše polehčující okolnost.

Ordinace lékařů denně navštěvuje asi 30% pacientů, které trápí nějaký sexuální problém. Někteří by si alespoň rádi popovídali o nejasnostech týkajících se jejich pohlavního života. Muži a ženy mají mnohdy ostych ventilovat potíže v této choulostivé oblasti. Praktičtí lékaři ve své praxi, zcela logicky, nemají takový časový prostor, aby se detailně zabývali sexuálními dysfunkcemi a pacienti často ani nevědí, na jakého specialistu se obrátit.

Pokud sami váháte, zkuste se obrátit třeba na Soukromé sexuologické centrum GONA. Je to pracoviště, které poskytuje komplexní služby pacientům se sexuálními problémy, mužům a ženám každého věku. GONA zajišťuje komplexní sexuologické služby v ambulantní oblasti. V sexuologickém centru pracuje tým vzájemně mezioborově spolupracujících specialistů zaměřených na sexuologickou problematiku v oborech sexuologie, gynekologie, urologie, andrologie, psychiatrie, psychologie, dermatovenerologie a interního lékařství. Široce koncipovaná péče o sexuologického pacienta na jednom pracovišti zajišťuje komplexní servis a bezproblémovou spolupráci lékařů různých oborů.

Poskytované sexuologická služby

Pro muže:

Diagnostika a léčba sexuálních dysfunkcí (potíže s erekcí, předčasnou ejakulací, problémy s orgasmem a podobné), poruchy sexuální touhy a vzrušivosti, poradenství v oblasti poruch sexuální identity (transsexualita, poruchy pohlavní identity v dětství), orientace (homosexualita) a preference, vyšetření mužské plodnosti (andrologické vyšetření + spermiogram), diagnostika a léčba stárnoucího muže (andropauza, „mužský přechod“),

sexuální problémy jako důsledek základního onemocnění (diabetes mellitus, chronické onemocnění, úrazy, stavy po operacích, vedlejší účinky léků na sexualitu a podobně), konsultace v oblasti sexuálního a partnerského nesouladu, psychoterapie sexuálních problémů,

MUDr. Jana Spilková,

sexuoložka

Pro ženy:

Diagnostika a léčba bolesti při pohlavním styku, terapie vaginismu,

péče o zneužité a týrané ženy,

poradenství v oblasti poruch sexuální identity (transsexualita, poruchy pohlavní identity v dětství), orientace (homosexualita) a preference, sexuální problémy žen v důsledku základního onemocnění (onkologické pacientky, ženy s poruchami udržení moči, stavy po gynekologických operacích, chronické gynekologické choroby), posttraumatická sexuální dysfunkce, psychoterapie sexuálních problémů,

Sexuální zdraví je důležitou součástí života každého člověka. Sex patří mezi základní lidské potřeby. Sexuální problémy jsou zbytečně tabuizovány, lidé se trápí a stydí se navštívit sexuologa. Zbytečně si problémy hromadí a dostávají se do nepříjemných životních situací. Mnohé se dá řešit, konzultovat, probrat , je možné se poradit a nalézt východisko.

Návštěvou sexuologa nic nezkazíte. Můžete jenom získat.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip