Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Proměny manželství

Proměny manželství

Dáša K.

Máte mladšího partnera? Nepovažujete to za nic mimořádného? Dobře děláte. V Británii je již v jedné čtvrtině uzavíraných manželství nevěsta starší než její ženich. A v jednom případě z deseti dokonce nejméně o pět let. Jak uvádí The Independent, v budoucnu se bude tento trend ještě prohlubovat. Ženy posouvají rození dětí mezi 30. a 40. rok a své nejvyšší životní tempo mají údajně mezi 50. a 60. rokem. To jsou skvělé vyhlídky! Dnešní zralé ženy často vstupují do svých druhých nebo třetích manželství již finančně nezávislé a neočekávají od svého muže, že bude živitelem rodiny. Nad těmito údaji se můžeme podivovat nebo i pohoršovat, ale to tak vše. Život jde dál svou cestou.

A jak jsem mohla poznat anglické ženy, myslím, že se počet starších dam beroucích si mladší chlapce ještě brzy zvýší. Protože anglická žena si umí poradit za každých okolností. Nefňuká a nenaříká. Předá klidně několikrát týdně přes den i večer péči o děti svému muži nebo au-pair a odejde s kamarádkou na drink nebo za kulturou. V práci si vydobude řídící funkci a zkrácený úvazek. Ze svého platu si brzy pořídí auto dle svých představ, au-pair z Východu nebo hospodyni. Pokud vaří, tak v zahradě na grilu nebo doma v mikrovlnce a to nejvýš půl hodiny denně. Netrápí se úklidem domácnosti před příchodem kohokoli. Svátky oslaví raději v kostele nebo v pubu, aby nemusela dělat velké přípravy doma.

A není krásná. Nemá hluboký přehled o světě a řecké historii. Ale přesně ví, co chce a jak toho dosáhnout. Myslím, že se ještě máme co učit...

PS: Omlouvám se všem krásným Angličankám, co s láskou vyváří svému muži, nestarají se o svou kariéru a své finance, ale raději polovinu svého života věnují péči o rodinu. Prosím, ať mi napíší, ráda se s nimi seznámím.

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz