Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  S Fiskars do plavek!

S Fiskars do plavek!

25.5.2014 - redakce Babinet.cz

Jaro je v plném proudu a co nevidět přijde léto. Dámy i pánové začínají tradičně řešit postavu a cítí, že je nejvyšší čas se poprat s neplánovaně přibranými kily. Což takhle letos vyzkoušet netradiční dietu Fiskars?

Její kouzlo spočívá v přirozenosti. Nelenošte a dopřejte si pravidelný pohyb na zahrádce. Nejenže přirozeně posílíte svaly, potěšíte plíce pobytem na čerstvém vzduchu, ale navíc získáte krásnou zahradu, která se Vám v létě odmění bohatou úrodou.

Práce na zahradě patří k pohybu, který je našemu tělu přirozený a budete se možná divit, ale spálíte při něm stejně energie jako při plavání nebo power józe. Při klasických zahradnických pracích jako je pletí, shrabování listí nebo sázení spálíte za hodinu práce přibližně 1078 KJ (258 Kcal). Vrhnete-li se na sekání trávy nebo rytí, bude váš výdej energie ještě vyšší. A přiznejme si, že cvičit člověk obvykle déle než hodinu nevydrží, zato na zahrádce jsme schopni se zapomenout klidně celé odpoledne. A to si potom můžeme bez výčitek krásně zalenošit a dopřát si podvečerní grilování. Jak jinak, opět s Fiskars .)

V současné době na zahradníky čeká setí, sázení, přesazování, pletí, prořezy, zametání, hrabání… prostě nastává hektický zahradníkův rok. Každá činnost přitom potřebuje jiné nářadí. Umíte si představit, kolik zaberou místa? Fiskars však nabízí praktické řešení v podobě řady QuikFit™.

Fiskars QuikFit™ je systém univerzálních násad a široké škály pracovních nástavců, se kterými zvládnete každou práci na zahradě. Od okopávání, pletí, kultivace přes zametání a likvidaci plevele až po čištění okapů.

Uzamykací mechanismus Fiskars QuikFit™ zajišťuje snadnou výměnu pracovních nástavců rychle a v jednom nepřerušeném pohybu. Video pro inspiraci naleznete zde:

Fiskars QuikFit™ - jednoduše spojeno

  • řada možností: stále se rozšiřující nabídka výměnných nástavců k systému Fiskars QuikFit™ z něj činí dokonalé nářadí pro rozličné práce na zahradě

  • Fiskars QuikFit™ může být doplněn „univerzálním adaptérem“, který umožňuje připojení nástavců od jiných výrobců na násadu Fiskars

  • Uzamykací mechanismus umožňuje snadné uzamčení, odemčení a výměnu jednotlivých nástavců jedním jediným pohybem

  • Nástavce jsou lehké a v moderním provedení: QuikFit™ násady jsou vyrobeny z tvrzeného hliníku a mají kapkovitý tvar pro zajištění větší odolnosti. K dostání jsou v pěti různých délkách: 30 cm, 85 cm, 145 cm a dvě teleskopické verze s rozpětím 220-400 cm a nyní také 140-220 cm. Standardní grafitový nástavec je k dispozici ve dvou velikostech – 85 a 145 cm. Nově navíc ruční násada o délce 24 cm.

  • Snadno a pohodlně: měkké plastové zakončení SoftGrip™ je praktické a pohodlné a zaručuje bezpečnou manipulaci při práci. Zabudovaný závěsný otvor pro snadné skladování je samozřejmostí (vyjma teleskopických násad)

Více na www.fiskars.cz

 


 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip