Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Ženy a podnikání: Zora Kočí si s námi povídala o založení své jezdecké školky

Ženy a podnikání: Zora Kočí si s námi povídala o založení své jezdecké školky

27.3.2014 - redakce Babinet.cz

Zora Kočí, maminka dvou dětí, která vždy milovala koně. Před nějakou dobu se jí naskytla příležitost provozovat stáj, kde měla ustájené vlastní koně. Chytla se toho a ke skupince, kterou v té době už trénovala, přibyly další děti. Díky výhře v Rozjezdech roku mohla pořídit třetího poníka. V dnešní době má již 35 žáčků....A Je ráda, do kanceláře by se po rodičovské vracet nechtěla.

Paní Zoro, splnila jste si založením jezdecké školky svůj sen, nebo jste pouze zkusila využít příležitosti, když se vám naskytla možnost provozovat celou stáj?

Vždycky jsem chtěla pracovat s koňmi, ale že bych sama provozovala celou stáj mě ani ve snu nenapadlo. Prostě se to tak všechno najednou stalo. O jezdecké školce jsem už nějakou dobu uvažovala, ale ta stáj trošku přišla jak blesk z čistého nebe.

Byly začátky v podnikání těžké?

Ani ne, byla jsem na mateřské a vlastně mě v počátcích ani nenapadlo, že začínám podnikat. A když jsem na to přišla, tak už to bylo v takovém stavu, že se to nedalo zastavit.:-) Ale alespoň jsem ke své velké radosti nemusela řešit návrat do nějaké šedivé kanceláře.

Prozraďte nám, jak se dá skloubit rodina a práce s koňmi?  Nejen děti, ale i koníci vyžadují pozornost od brzkého rána?:-)

Jednoduše, musíte mít babičku na plný úvazek a druhou na poloviční :D, jinak by se asi všechno zhroutilo.

Jaké jsou vaše plány do dalších let? Uvažujete o nějakém rozšíření vaší jezdecké školky?

V první řadě musím našetřit na vhodného "velkého" koně. Děti rostou strašně rychle a těm, které jsem začala učit jezdit ještě na mateřské, začínají být poníci příliš maličcí. A jak rostou a u koní je to drží, začínají mít závodní ambice. Takže se s těmi nejlepšími už chystáme předvést na nějakých malých závodech.

http://jezdecka-skolka.webnode.cz/

--------------------------

Soutěží Rozjezdy roku už prošla více než tisícovka podnikatelů, od kaváren po síť přepravy pacientů nebo webové služby. Cílem je podpořit nejen projekty s šancí na úspěch, ale i ty, které prospějí i svému okolí, doplní službu, která v místě chybí nebo dá práci lidem v oblasti. Registrace do nového ročníku už brzy končí. Od 15. dubna budeme vybírat nové vítěze, a to na odborných seminářích pro začátečníky v byznysu, které se konají v 10 městech po celé republice. Přednášky jsou o on-line marketingu, finanční řízením nebo o tom, jak pracovat se zákazníkem. Všechny semináře jsou zdarma, je třeba se jen registrovat, a to na rozjezdyroku.cz.


Ženy a podnikání: Poslechněte si příběh Radky Prokopové a nechte se inspirovat


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz