Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Osud Země v našich rukou

Osud Země v našich rukou

Šárka Junková

Nedávno ukončili vědci z Akademie věd ČR sedmiletý pokus ve speciální laboratoři Bílý Kříž uprostřed Beskyd v Moravskoslezském kraji zaměřený na zkoumání toho, co všechno přinese zhoršení atmosféry v budoucnu. Prý by mohlo stoupnout množství oxidu uhličitého (CO2) na dvojnásobek, proti dnešnímu stavu. Kupodivu pro laika - smrkům to prospěje. Jak je to možné? Zelené rostliny (tedy i zmíněné smrky) fotosyntetizují, zpracovávají právě oxid uhličitý a „vyrábějí“ při tom jen tak mimochodem kyslík (složitá chemická reakce přesahující rámec tohoto textu a také mého chápání).

Pak si ale říkám, když budou rostliny spotřebovávat více oxidu uhličitého, tak budou také vylučovat více kyslíku... neměla by pak zase nastat rovováha? Nejsem věděc, asi to nechápu. Jen prostě doufám, že navzdory všem našim lidským snahám to Matka příroda dokáže zvládat co nejdéle, aspoň do té doby, něž naši Zemi pohltí "rozpínající se" Slunce.

Myslím, že máme na Zemi k dobru ještě pár miliónů let.

Nebo ne ?

Co když to záleží i na nás ?

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz