Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Každá žena má své křivky

Každá žena má své křivky

Redakce Babinet

Jakkoliv se to světový módní průmysl snaží popřít, skutečné ženy mají křivky... Bez ohledu na své tělesné proporce může být každá žena přitažlivá a oblečená podle aktuálních módních trendů. „Uvědomujeme si, že zatímco obchody přetékají zbožím pro krásky z reklam, ženy s klasickými proporcemi často pracně shánějí základní oblečení, které by jim dodalo sebevědomí,“ říká za tým módní návrhářka Dana Turečková, která také stojí za novou módní kolekcí pro ženy z masa a kostí.

Nová módní řada vychází z filozofie, že fyzická krása je individuální a nezávislá na obecně propagovaných stereotypech.

„YourBody znamená v překladu vaše tělo - jak už tedy napovídá název, je naše značka především o vás a pro vás,“ vysvětluje Dana Turečková, zodpovědná za vývoj a výrobu modelů YourBody. „Současný trh se nachází v zajetí superštíhlého ideálu ženské krásy, kterému však naprostá většina příslušnic něžného pohlaví neodpovídá, a pokud ano, tak jen po určitou část svého života. Oděvy od velikosti 40 jsou naprosto nešťastně spojovány s obezitou. Spousta aktivních žen se zdravým životním stylem nosí tzv. nadměrnou velikost. Tvůrci konfekčních kolekcí, kteří své modely navrhují bez ohledu na tuto skutečnost, se podle mého názoru vyhýbají problému. My se jím naopak inspirujeme.

A nezaměřujeme se pouze na půvabné Bridget Jones, zajímají nás i výjimečná životní období, kdy se tělo výrazně mění, například v těhotenství.“

A jak vlastně oblečení z YourBody vypadá? Dana Turečková říká: „Naše kolekce nabízí praktické modely pro každodenní nošení, vyrobené z kvalitních a snadno udržovatelných materiálů, které jsou již od počátečního návrhu konstruované na skutečné ženské tělo (ve velikostní škále 38 až 54), nikoli podle toho, jak budou vypadat na konkrétní vysoké modelce anebo v rámci konkrétní reklamní kampaně. Všechny modely jsou také navrhovány tak, aby doplňovaly kolekce predešlé a byly maximálně vzájemně kombinovatelné. Naše první kolekce (ještě pod značkou D.T.Leitner) byla zaměřena na „základní stavební“ kameny šatníku každé ženy; do budoucnosti bude přibývat například společenských modelů. Je skvělé, že s námi spolupracuje designérka, pendlující neustále mezi Prahou, Londýnem a Amerikou.

Přiváží nové trendy přímo z ulice daleko dříve, než se dostanou k nám, a já je díky své dobré znalosti problematiky tvorby pro větší velikosti dokáži vhodně implementovat, využít trendů s ohledem na naší cílovou skupinu.“

„Navázat na tradici českého textilního průmyslu považujeme za moc důležité,“ uvádí Turečková. „A dát práci lidem - a jsou to především ženy - z tohoto tak ohroženého ekonomického sektoru je také součástí naší značky.“

Pro sezónu PODZIM/ZIMA 2005/2006 jsou připraveny dvě kolekce.

1. YOURBODYplus

Móda pro štíhlé a plnoštíhlé ve velikostech 38 – 54.

Šarm nelze změřit. Neztrácejte čas tam, kde vám nevěnují pozornost. Pro tým YOURBODY je vaše tělo na prvním místě.

Tato řada je určena pro každodenní nošení. Díky sportovně elegantním liniím uspokojí ženy pracující v prostředí vyžadující formální oblečení i zákaznice upřednostňující sportovní módu. Naleznete v ní deset modelů v aktuálních barvách nastávající sezóny: bordó, černá, camel a tyrkysová. Obsahuje jak vysloveně zimní modely jako jsou například vlněné pončo či univerzální plášť „pro tři sezóny“ s vyjímatelnou zimní vložkou, tak halenky, kalhoty či kostýmky pro celoroční nošení. Vše je vyrobeno z kvalitních přírodních materiálů s obsahem elastanů. Takové materiály jsou pohodlné a snadno se přizpůsobují jakékoliv postavě. Nové modely jsou kombinovatelné nejen v rámci aktuální kolekce, ale také se všemi modely z předešlých kolekcí T.D.Leitner.

Při navrhováni kolekce návrháři uplatnili následující zeštíhlující principy:

VERTIKÁLNÍ A DIAGONÁLNÍ LINIE

Tyto linie jak ve střihovém řešení, tak ve struktuře a vzoru materiálu opticky zeštíhlí a prodlouží postavu.

VYPASOVANÉ A PROŠTÍHLENÉ STŘIHOVÉ ŘEŠENÍ

Modely s takovým střihovým řešením pomáhají udržet žádoucí formu a siluetu postavy a zároveň vhodným způsobem potlačí její případné nedostatky.

ORGANICKÉ DĚLENÍ MODELU

Design jednotlivých modelů využívá křivek ke zdůraznění ženskosti těla.

2. YOURBODYmom

Kolekce pro nastávající maminky.

Radujte se z každého centimetru svého štěstí. Oblečení kolekce YOURBODYmom roste s vámi, tak můžete celých devět měsíců myslet jen na svoje děťátko.

Pro nastávající maminky připravila značka YOURBODY komfortní kolekci YOURBODYmom. Na rozdíl od běžné nabídky na trhu působí tato řada s prvky „street wear“ sexy, mladistvě a aktuálně. Všechny modely byly vytvářeny ve spolupráci s těhotnými ženami, a tak plně respektují anatomii ženského těla v průběhu celých devíti měsíců. Díky vynalézavým střihům modely měsíc od měsíce doslova rostou s příslušnými partiemi. Celkem sedm originálních modelů je nabízeno ve třech barevných a materiálových variantách: decentní černá, denimová modř a módní kombinace camel&tyrkys. Nejnovější kolekce nabízí zimní plášť s vyjímatelnou vložkou, bundu, košilový top, hřejivý zavinovací blejzr s dlouhým rukávem, tričko uzpůsobené kojení, kalhoty a pletené pončo. Těhotenské oblečení kolekce YOURBODYmom splňuje bez stylových kompromisů specifické potřeby nastávajících maminek.

DANA TUREČKOVÁ

(1975), módní návrhářka, vystudovala pražskou VŠUP, kde získala magisterský titul. Studovala v ateliéru „Design oděvů a obuvi” pod vedením doc. Heleny Krbcové, ak. mal. Dnes po jejím boku ve stejném ateliéru působí jako odborná asistentka. Zúčastnila se několika zahraničních stáží, mimo jiné v Německu a Maďarsku. Do povědomí u nás i v zahraničí se dostala po obdržení prestižní Smirnoff Fashion Award v roce 1996. Poté následovaly další ocenění za autorské kolekce oděvů a obuvi po celém světě. V České republice získala v roce 2000 titul výtvarník sezóny v soutěži Módní tvorba při veletrhu Styl v Brně. V roce 2001 založila společně s Yvonou Leitnerovou značku D.T.LEITNER zaměřenou vedle modelové tvorby na vývoj, výrobu a prodej oblečení pro plnoštíhlé. Z této značky se v roce 2005 vyčleňuje konfekční tvorba. Vzniká nová firma YourBody, v které Dana působí jako hlavní designérka. Vedle práce pro YourBody se Dana pravidelně se svými modely účastní módních přehlídek u nás i v zahraničí. Věnuje se i netradičním zakázkám; spolupracovala například s divadlem IMAGE, pro které navrhla kostýmy pro jejich světové turné.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz