Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  První česko-německá školka zahajuje...

První česko-německá školka zahajuje...

Markéta Frank

Jsem maminka dvou malých kluků, kteří vyrůstají v česko-německé rodině a hovoří oběma jazyky. Poté, co náš starší syn dosáhl školkového věku, dlouho jsme řešili otázku, kam jej umístit do školky - nechtěli jsme ani do ryze české, ani do ryze německé. Takové zařízení, kde by náš syn mohl uplatnit a prohlubovat oba své „mateřské“ jazyky, jsme ale v Praze nenašli. Postupem času jsem zjistila, že se s tímto problémem nepotýkám sama. V minulém roce jsem potkala německého tatínka žijícího v Čechách, který řešil obdobný problém. Po roce usilovné práce a hledání vhodných prostor budeme společně otevírat první česko-německou školku.

A tak bych Vás ráda informovala o projektu česko-německé školky v Praze, která se v těchto dnech připravuje na zahájení školního roku a čeká na své první děti.

Bude otevřena od 1.9.2005 v Praze na Vinohradech a je určena jak pro děti z dvojjazyčných rodin, tak děti z rodin ryze českých či německých. Nabízíme celodenní provoz i stravování. Dopolední program se bude konat v německém jazyce pod vedení rodilých mluvčích s pedagogickým vzděláním. Odpoledne se o děti postarají české paní učitelky. Kromě toho nabízíme celou řadu odpoledních kroužků v obou jazycích.

Podrobné informace naleznete na www.kachnicka.com. Toto vše Vám píši, protože bych s Vámi ráda navázala spolupráci - aby se o možnosti poslat své dítě do této školky dozvěděly i maminky, které hledají něco takového, jako jsem nedávno ještě hledala já.

Jestliže Vás článek zaujal, budu ráda, když mi odpovíte. Můžete psát na mou e-mailovou adresu či zavolat na číslo 777 318 859.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz