Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Čtyři děti najednou II.

Čtyři děti najednou II.

Johanka

Dnes vám přinášíme další pokračování příběhu naší čtenářky Johanky Čtyři děti do rodiny. Jeho první část najdete ZDE.

V březnu si švagrová vzala život. Zůstal po ní nešťastný manžel a dva malí kluci. Já jsem brzy na to porodila krásnou holčičku a přestěhovali jsme se do většího domu, který nám půjčili mužovi rodiče. I když jsme si příliš nerozuměli. Nikdy neschvalovali naše manželství. Byla jsem totiž starší, s nemanželskou dcerkou, prostě nevhodná partie... Bratr se přestěhoval s klukama k mým rodičům a snažil se žít spořádaný život. Naše matka mu to ale příliš neulehčovala. Naopak, odvolávala jeho rozhodnutí a pletla klukům hlavu. Nikdy jim neřekli, proč není máma doma, že prý odjela. Ale to byla asi chyba, protože se to dozvěděli ve škole tím nejméně šetrným způsobem...

Na podzim bratr psychicky situaci neunesl a začal chodit do hospody a pil. Pak odešel z domu a nikomu neřekl, kam. Nikdo o něm nevěděl řadu měsíců.

Moje maminka dělala na směny a kluci byli každou chvíli jinde, vychovávala je celá rodina , chudáci ani nevěděli čí jsou.Přesto je chtěla mít maminka u sebe. Jednoho dne však můj manžel rozhodl, že to tak dál nejde... Nevím, co si s mámou řekl, protože ona na mě vůbec nedala, ale kluky k nám prostě ten den přivezl a oni u nás už zůstali.

Mladší dcera nebyla ani trochu klidné miminko. Musela jsem ji krmit ve dne v noci, každé 3 hodiny. Prokřičela celé noci až do tří let. Byla jsem už strašně vyčerpaná. V noci už jsem sotva vstávala. Děti stály u postýlky vždycky dříve než já. Měla jsem pocit, že jsem neschopná, strašná matka. Tehdy za mnou děti přišly, že ji chtějí k sobě do pokojíčku, aby spala s nimi. Zpočátku jsem se tomu dost bránila, ale pak jsem se s mužem dohodla, že to zkusíme. Hned první noc jsem jí vůbec neslyšela plakat. Ráno jsme s manželem přišli do dětského pokoje a já uviděla naši nejmladší sladce spát v postýlce, okolo ležely 2 prázdné láhve a na zemi dokolečka měly ustláno naše tři starší děti. Staraly se o ni celou noc. Daly jí najíst i napít. Abych mohla spát. Tak začal náš společný život.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz