Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Delikátní situace

Delikátní situace

Eva K.

Jednoho dne přinesla mladší dcera ze školy krásné koťátko. Bylo tak roztomilé, že jsme se hned rozhodli si ho ponechat. Dostalo pelíšek v prádelně. Všichni jsme ho měli rádi a dcera se o ně pěkně starala. Po půl roce koťátko povyrostlo a pak beze stopy zmizelo. Dětem z toho bylo moc smutno. To jsme ještě netušili, že nám zanechalo nemilé návštěvníky. Blechy.

Snažila jsem se je okamžitě vyhubit. Nakoupila jsem patřičné spreje v místní drogerii a stříkala a stříkala. Po týdnu se blechy rozšířily do přízemí, během čtrnácti dnů do patra. Byly prostě všude. Nic proti nim nepomáhalo. Spreje jsem začala jezdit kupovat do Glóbusu, už mi bylo trapné místnímu prodavači vysvětlovat, na co je stále potřebuji. Hubila celá rodina. Syn je chytal na lepící pásku a jako trofeje vylepoval na prkno u patrové postele. Byla jsem z toho už zoufalá. Naše vždy čistotná domácnost se proměnila v bleší útulek! Týden vypadalo, že je klid a pak se jich objevilo ještě více než předtím. V kobercích, v postelích, ve skříních, všude.

V tu dobu jsme se chystali na dvoutýdenní dovolenou do Španělska. Dům nám přijeli hlídat naši rodiče. Neměli jsme odvahu přiznat pravdu o našich nezvaných návštěvnících. Věřili jsme, že se zvířátka už neobjeví. Seděli jsme v ložnici a pozorovali naše sbalené kufry. Jsou tam? V letadle sebou začal manžel ošívat a drbat se. Co tomu řeknou v hotelu? Ale nepříjemné pocity byly pouze psychického rázu. Žádná neproclená zvířátka jsme do zahraničí nedovezli...

Po našem návratu jsme opatrně pokukovali po rodičích. Naštěstí nic neříkali, my jsme mlčeli také. A měli jsme radost, jak pěkně všechno skončilo. Ale po týdnu to můj muž už nevydržel a zatelefonoval rodičům: „Víš, mami, volám v takové delikátní situaci.“ Matka zareagovala okamžitě. „Ale to víš, že máme. Ano, taky celý byt. Jen jsme se vám to styděli přiznat, abyste si nemysleli o nás něco špatného. Že nedbáme na čistotu nebo jsme vám je přivezli do domu...“ Nevím přesně, co proti nim zapůsobilo, ale po několika týdnech naše trápení skončilo a blechy se už nikdy více neobjevily. Naštěstí.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz