Babinet.cz  /  Magazín  /  Doteky múzy  /  492. Proměny

492. Proměny

Proměny

  Jen lusknu prsty, svět mi k nohám padá. Skládá mi, co všechno bych ráda. Jsem krásná, jedinečná, za to tobě dík! Jsem tvoje růže, ty můj zahradník.

  Někdy snad pálím, nepřistupuj blíž! Nevím, co dělat, snad to pochopíš. Chci teď být sama, trápit jenom sebe. Nechci nikoho vidět, natož tebe! Koušu a píchám, to ti teda dík! Jsem kopřiva a ty můj zahradník.

  Miluji tě a já jsem pouhé nic. Strp mě u sebe, nepotřebuji víc. Jsi pán, plazím se k tobě blíž, snad moje prosby vyslyšíš. Pokorná, za to tobě dík, jsem břečťan, ty můj zahradník.

  Svlékám se a ty tajíš dech. Teď chci tě vidět ležet na zádech. Bráníš se , přitom bys mě chtěl, Jen já ovládám rytmus našich těl. Jsem žhavá, dravá a za to ti dík. Jsem orchidea, ty můj zahradník.

  Peru a vařím, čas mi přitom letí. Šťastná a klidná v houfu našich dětí. Čekám, až přijdeš domů k nám, s láskou se o vše postarám. Jsem obyčejná a za to ti dík. Jsem chudobka, ty můj zahradník.

  Teď asi zíráš, čím vším já býti můžu. A potřebuji k tomu jen jediného z mužů. V cokoli na přání já proměním se hned, protože zahradník jsi ty a já tvůj květ.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

 • Babičko, kdy zemřeš?

  „Babí, můžu jít k Vám nahoru?“ ozval se dětský hlásek pod schodištěm. „Tak jen pojď“, odpověděl mu ženský hlas s potěšením a zjevnou radostí....

 • 1927. Máma

  Autor : Lucie Absolonová Máma Náš čas je pouhopouhé prozatím Tvůj smutek může zahnat objetím Anděl, jenž suší tvoje slzy On ví, že je...

 • 1926: Objetí

  Autor: Václava Eiblová Objetí   Spočinout v objetí na chvíli,   Objetí přítele pevné, chápající Mohu věřit, mohu doufat ...

 • 1925. Máj

  Autor: Karel Koura   Máj   Na rozkvetlém paloučku ztichly včelí hlásky v zapadajícím sluníčku usnuly sedmikrásky   ...

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz