Babinet.cz  /  Tajemno  /  Barva očí. Co o člověku prozradí?

Barva očí. Co o člověku prozradí?

20.2.2019 - redakce Babinet.cz

Starodávné rčení vypráví o tom, že oko je oknem do duše. O tomto odkazu našich předků jsme koneckonců mluvili již v článku o obočí. Ale co prozrazují samotné oči? Respektive, co řekne o člověku barva jeho oken do duše? Barva očí, byť jde v některých případech až o dech beroucí kombinace, není nic mezi nebem a zemí. Jde však i tak stále o jednu ohromnou zajímavost, co se lidského těla týče. I proto se barvou očí vytrvale zabývají různé studie.  Samotní vědci se shodují v tom, že barva očí dokáže za člověka mluvit. A to velmi výmluvně.

  • Zelené oči

Jste zábavný člověk, který rád udržuje věci světlé a vzdušné. Inklinujete ke skromnosti a přitom si umíte užít osobního luxusu. Luxus pro vás znamená oblíbené nádobí, vonná svíčka, nebo vlastnoručně upečený chleba. Pravděpodobně v sobě máte lásku k cestování a jiným kulturám. Opravdu chcete to nejlepší pro každého a milujete, když jste to vy, kdo vytváří příjemnou atmosféru. Je důležité si uvědomit, že pokud někdy máte pocit, že potřebujete pomoc nebo podporu, je v pořádku, když si o ni řeknete.

  • Modré oči

Vaše zábavná a hravá osobnost vás udržuje stále mladistvé a svěží.  I když jste vyhledávaní, máte tendenci mít nižší sebevědomí a pochybujete o konkrétních věcech ve svém životě. Obvykle jste neorganizováni, a ani nevíte, kde začít, abyste si sami pomohli ten chaos dát do pořádku. Jste hrdý člověk, ale musíte se naučit milovat více sám sebe. Musíte si dát čas a najít sebe sama. Jak se momentálně vyjadřujete směrem k světu? Nezapomeňte, že kolem vás jsou lidé, kteří vám mohou pomoci, ale musíte je informovat, že stojíte o pomoc. Život je jednodušší, když necháte lidi kolem sebe, aby byli vaší součástí.

  • Hnědé oči

Jste vlídný člověk, který téměř vždy dělá vše mechanicky. Do vínku vám byla dána ohromná zručnost. Jste úžasný řešitel problémů. Vždy je řešíte hned a proto je váš život chudý na dusnou atmosféru, kterou takovéto problémy, které jiní zametají pod koberec, vyvolávají. Je velmi snadné vás potěšit, ale také vy milujete, když můžete něco udělat pro druhé. Ať už se jedná o opravu záchodu vašeho souseda, stavění domu pro vaše rodiče, nebo jde o hledání podnájmu pro vašeho přítele. Jste prostě sto vždy podat pomocnou ruku komukoliv. Pamatujte si ale, že život je jedinečný. Je v pořádku, abyste i sobě dopřávali jedinečné věci. Zasloužíte si je.

  • Šedé oči

Jste stará duše, která může být trochu dramatická. Jste velký kreativec, který se rád vyjadřuje prostřednictvím psaní, hudby, umění nebo nějakého osobního výrazu. Jste oblíbení, protože jste velmi otevření a přátelští. Rodilí řečníci. Přesto však uzavření a hodně témat je pro vás hluboce soukromých. Často vyhledáváte samotu, proplouváte si svými myšlenkami a jste sám se sebou. Přestože si možná myslíte, že vám nikdo skutečně nerozumí, stačí vám většinou jen malý krůček k tomu, aby se konečně tak stalo. Musíte se pouze trochu otevřít. Vy sami se budete cítit mnohem lépe. Musíte vědět, že každý má své nedokonalosti. Ano, všichni ostatní je mají rozhodně a vy na ně velmi rádi poukazujete. Avšak nezapomínejte, že i vy máte své chyby. Pochopte, že lidé jsou ochotni s vámi sdílet své pocity a chtějí, abyste i vy s nimi sdíleli ty své. Uberte proto na vztahovačnosti. Lidé vás chtějí pochopit, ale na cestě k pochopení přirozeně chybují. Pomozte jim. Buďte nablízku.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz