Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte zajímavé ceny k filmu Babovřesky 2

Vyhrajte zajímavé ceny k filmu Babovřesky 2

4.2.2014 - redakce Babinet.cz

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.

Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě.…. do vesnice přichází kontrolor z ministerstva  a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací…

A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem….

Film v moderním podání navazuje na tradici hrdinů nejlepších českých komedií,  jaké představovaly ve své době Vesničko má středisková nebo rázovití venkované z komedie Slunce seno….

O tom, že některé věci ve filmu mají reálný základ, a že vlastně všechno tak nějak vychází ze života, přesvědčuje i Zdeněk Troška. …. Jak jsem již řekl, někteří se v tom možná i poznají. Nechybí třeba ani místní drbna “Božena Němcová“ ale i další reálná jména, která jsem tak trochu přenesl do samotného děje…“ říká režisér a autor scénáře Zdeněk Troška.

Ten jak známo, rád sbírá útržky ze života obyčejných lidí a přenáší je brilantně na filmové plátno. Vždyť jeho asi nejslavnější komedie – trilogie Slunce, seno…. jsou toho jasným důkazem a při každé televizní repríze trhají divácké rekordy!

Do hlavních rolí obsadili tvůrci herce zvučných jmen: Lukáše Langmajera, Janu Synkovou, Veroniku Žilkovou, Lucii Vondráčkovou, Pavla Kikinčuka, Bronislava Kotiše a Jana Dolanského. Dále se ve filmu ve vedlejších rolích objeví: hokejisté NHL, Jiří Pecha, Lubomír Kostelka, Jan Kuželka, Miriam Kantorková, Michal Pavlata a mnoho dalších.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 4 z vás vyhrají balíček s kloboukem,síťovkou a hnojivo na rostliny!

www.babovresky2.cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
MIrka53@ - Petrovice, Markéta Musilová - Praha, Věra Holubová - Praha, Jakub Plivis - Praha

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>