Babinet.cz  /  Recepty  /  Studená kuchyně  /  Zdravé domácí ovocné tyčinky jen ze tří surovin. Energie dodaná v každém soustu!

Zdravé domácí ovocné tyčinky jen ze tří surovin. Energie dodaná v každém soustu!

13.5.2024 - AndreaP.

Ideální svačina v dnešní zrychlené době je tzv. RAW tyčinka, která nezabere moc místa v kabelce či batohu, ale zasytí na dlouhou dobu. Cena těchto tyčinek v obchodech je ale značně vysoká, a proto si dnes ukážeme, jak si tuto zdravou pochoutku připravit snadno doma, a to jen ze tří surovin.

(ilustrační fotografie: Freepik)

Potřebujeme:

  • 1 hrnek vypeckovaných datĺí - přibližně 14 kusů
  • 1 hrnek sušeného oblíbeného ovoce (např. třešně, maliny)
  • 1 hrnek ořechů dle vlastní chuti (např. mandle) - případně mix

 

Příprava sice zabere zhruba půl hodiny, ale výsledek je chuťově dokonalý.

V prvé řadě, pro ještě intenzivnější chuť, orestujte zlehka ořechy v troubě při teplotě 180 stupňů zhruba 10 minut, než se ořechy rozvoní (tento krok můžete sice vynechat, ale nedoporučujeme). Nechejte poté vychladnout.

Poté smíchejte orestované ořechy, sušené ovoce a datle dohromady, přendejte do mixéru a mixujte do takové hustější, ale hladké pasty.

Na plech či jinou pevnou podložku roztáhněte potravinovou fólii a na ní naneste pasu do tenčí vrstvy a vytvarujte do čtverce. Vložte alespoň na hodinu do lednice, lepší je ale nechat tuhnout přes noc.

Vychlazenou směs poté nakrájejte ostrým nožem na samostatné dílky. Každou tyčinku poté zabalte zvlášt do pečícího papíru.

Skladujte v lednici, kde v pohodě vydrží několik týdnů. 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz