Slunce, voda, teplo a dovolená. To jsou i jedny z hlavních důvodů, proč mnoho z nás zanedbává péči o své zdraví v letních měsících více než jindy. Je sice pravdou, že konzumujeme více ovoce a zeleniny. Můžeme souhlasit i s tím, že přijímáme více vitamínů a minerálů v potravě než jindy. Na druhé straně složení naší stravy a její kvalita je stejně důležitá jak v létě, tak i v zimě. Naše tělo potřebuje nezbytné mikroživiny v každé době a pořád. Nepříznivým účinkům životního prostředí jsme vystaveni také stále. Sluneční paprsky zatěžují náš organizmus zcela jistě více v létě než v zimě. To jsou pouze některé důvody, proč se zamyslet nad svým jídelníčkem i v létě.
Proto tedy:
- Ty totiž zatěžují organizmus, především trávící a následně i oběhový systém.
A to nejlépe ve formě neperlivých vod a minerálek, popř. ovocných čajů. Doporučený denní příjem je pro dospělé osoby 2,5 až 3 litry tekutin denně. A to podle zátěže.
Potravinové doplňky (vitamíny, minerály), které by v našem jídelníčku neměly chybět:
(vitaminy A,E,C, zinek, selen) chrání náš organizmus před slunečním zářením a před účinky volných radikálů
dodává potřebné vitamíny pro výživu pokožky a nervů /protistresový/
chrání před působením UV paprsků ze slunečního záření
posiluje obranyschopnost organizmu a jeho regeneraci
Dovolená v zahraničí:
Na cestu do zahraničí bych do zavazadla určitě přidal navíc Acidophilus, který posiluje imunitu a především udržuje střevo v dobrém stavu. Může být velmi užitečným pomocníkem při veškerých střevních či zažívacích problémech. Možná by se hodili i zažívací enzymy kdybychom snědli něco, na co náš žaludek není zvyklý. Výše uvedené přípravky jsou také samozřejmostí.
Zdroj: Michael Muselík, ABC výživy - reedice
Vaše názory
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.