Marinování - ten malý velký rozdíl ...
Marinováním bude maso ještě lepší a není lepšího masa na marinování, než maso bílé. Má neutrální chuť a po dochucení z něj připravíme spoustu rozdílných pokrmů. Víte, že bílé maso je na světě nejvíce konzumováno? Ve všech zemích, nezávisle na náboženství či kultuře, si lidé osvojili své speciální recepty a marinování je toho nedílnou součástí. V tomto mini seriálu najdete mnohé známé recepty na marinování z celého světa.
Co marináda obsahuje?
Marináda musí obsahovat koření, nebo jiná ochucovadla, která zlepší chuť masa. Je lákavé popustit uzdu fantazii, ale přitom se musíme držet striktně několika pokynů, abychom měli ty nejlepší výsledky. Vždy používáme dobrý olej, který rozděluje a zesiluje chuť danou kořením. Většinou se přidává do marinády i něco kyselého. To dává pokrmu osvěžující a zajímavou chuť a současně prodlužuje trvanlivost. Z nejznámějších to je ocet, víno, citrónová šťáva, kefír nebo jogurt. V obchodech nalezneme spousty průmyslově vyráběných marinád, ale zajímavější marinády si vyrobíme sami a levněji.
Jak docílíme nejlepšího výsledku?
Nejjednodušší je marinovat v plastickém sáčku. Vložíme tam maso, přidáme marinádu, sáček uzavřeme a vložíme do lednice. Často obracíme a maso "masírujeme". Jak dlouho marinujeme? To záleží na tom jak chceme mít pokrm silný (kořeněný). Někdy stačí hodinka, ale 2-4 hodiny, nebo marinování přes noc nám dá ty nejlepší výsledky. Bílé maso marinujeme vždy v ledničce.
Co můžeme vlastně marinovat?
Tak veškerá masa, které budeme grilovat, péci v troubě, smažit na pánvi či upravovat v pánvi wok. Při grilování nesmíme zapomenout maso pečlivě otřít před položením na rošt a marinádou ho potom během grilování potíráme.
Dnes jsme se zaměřili na krátký úvod ohledně marinování a už v příštím díle vás čeká takový "malý průvodce marinádami", kde si ukážeme různé tipy a druhy marinád. Máte se na co těšit.
(ilustrační fotografie * reedice)
Vaše názory
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.