Sestra si naši mámu jako babičku nárokuje jen pro sebe. Na moje děti nikdo nebere ohledy, píše Markéta

4.11.2023 - redakce Babinet.cz

Uznávám, že mně se manželství nepovedlo a můžu si za to z velké části sama. To jsem nikdy nepopírala....

Zpět na článek

Vaše názory

Mě jméno je nikdo
5.11.2023 15:24

On se člověk prostě někdy nesmí ptát. Někdy je prostě potřeba udělat drsný krok, bez otázek. Čili stylem zhruba: "jdu s kamarádkou do divadla, tady máš děti na hlídání. Vyzvednu si je ve 22. Ahoj." S těmito slovy strčit děti babičce, otočit se a odejít.

Mě jméno je nikdo
5.11.2023 15:24

Prostě se neptat.

Oudri
6.11.2023 08:15

Neptat se? Cože? Děti si snad pořídili rodiče a né prarodiče. Musela bych se hanbou propadnout, že bych se nezeptala a oznámila své mamince, tady máš dítě, ve 22h přijdu. Strašné, odporné. Není vůbec žádná povinnost vnoučata hlídat. Moje maminka také ještě pracuje, je znavená, těší se za 3 roky do důchodu a představa, že jí zatěžuji svými "já chci". Hnus. Poprvé hlídala pár hodin až když byly malé přes 3 roky. Autorku chválím, že je slušná. Její sestra je hydra.

Důra můra
7.11.2023 17:01

Ani ne tak "neptat se" ale říct přesně to, co tady vypsala. Sestru bych sjela jak Financ kozu, být na místě pisatelky. Už jen proto, že děti nemají s babičkou žádný kontakt a babička se ani sama nesnaží se zajímat. Vsadím se, že hoši říkají "babi" té hodné sousedce, v případě, že jde o postarší paní. Taky si říkám, jakým způsobem máma k sestrám přistupovala, když byly ony samy ještě děti. Zdá se, že tu hodně hraje roli favoritismus. A kde je tatínek/dědeček? Zemřel, nebo se nezajímá? To autorka nepíše. Každopádně "babička" se jednou bude hodně divit, protože až nastane situace, kdy ona bude potřebovat pomoc, tak hádejte, kdo se vymluví a kdo nakone tu pomoc poskytne.

Pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz