Vždycky jsem se velmi těšila na to, až budu jednou babičkou. Je to příjemná fáze života, kdy děti můžete pomazlit,...
Zpět na článek
Babinet.cz /
Magazín /
Čtenářské příběhy /
Nejsem placená chůva, jsem babička. Dcera si myslí, že budu... /
Vaše názory
Nejsem placená chůva, jsem babička. Dcera si myslí, že budu stále k dispozici, stěžuje si Marta
Další z magazínu
-
Pravidelný pohyb mi pomohl zhubnout a zlepšit cukrovku, pochvaluje si paní Eva
Paní Eva (54) z Prahy v mládí pravidelně sportovala, chodila po horách a s kily navíc tak nikdy neměla...
-
Končí mi dlouhá rodičovská dovolená a čeká mě nástup do práce. Bojím se, že nebudu zvládat všechno dohromady, trápí se Jana
Návrat do práce, po skončení rodičovské dovolené, je pro mnoho maminek velice náročný. O to...
-
Kvůli alkoholu jsem přišla o lásku dcer i kontakt s nimi a oporu a sílu k nápravě jsem našla u mámy. Važme si pomoci bližních, říká Blanka
„Vítězství nad alkoholismem je možné a každý člověk může najít svou cestu ven z této...
-
Mám krásnou rodinu, ale ze vztahu s manželem se zcela vytratila intimita i společné chvíle. Manželovi to nevadí, trápí se Eva
Stres je paradoxní nepřítel: nevidíme ho, a přesto dokáže ničit naše vztahy i pohodu. Když se hladina...
Nejčtenější články
- Ženy po 50 je milují: Baggy džíny omlazují postavu a sluší víc než skinny. Tohle jsou nejlepší kombinace
- Modrý úplněk zamíchá osudy pěti znamení. Patříte mezi ně i vy?
- Móda pro plnoštíhlé na jaro 2026: Střihy, které opravdu sluší a podpoří sebevědomí
- Tohle je vaše osudové znamení podle horoskopu: Kdo je vaše spřízněná duše?
- Velký červnový horoskop podle hvězd: Berani se pustí do niterního rozhodnutí, Raky osud popostrčí do akce
Náš tip
-
Procvičte si nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem
na webu pravopisne.cz
-
Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih
na svých mobilech a tabletech.





Vaše názory
Naprosto chápu rozladění pisatelky. Chci doplnit, že bych nejednala jinak. Mám ovšem opačný problém. Moje dcera žila dlouhých 25 let mimo ČR a jakmile si s partnerem zařídili potřebné kolem bydlení a práce, narodila se jim dcera-moje vnučka. V té době bylo dceři 38 let. Od té doby uplynulo už téměř 6 let. Až na pár hodin jízdy s kočárkem nebo za přítomnosti dcery jsem měla příležitost být s vnučkou. Nikdy mi ji "nepůjčili", abych s ní mohla jet na výlet, abych ji přes noc pohlídala u sebe doma nebo abych ji mohla vyzvednout ze školky či s ní jet na výlet. Chovají jí jako v ryby v akváriu, na které se mohu čas od času zajet podívat. A to si o tu návštěvu musím ještě říct, ačkoli od sebe bydlíme 7 km A to jsem si myslela, že až skončím ve své náročné práci a budu doma, využije dcera mých služeb. Opak je pravdou. Tak jsem si našla jiné zaměstnání, abych byla ještě někde prospěšná.
Proč tomu Marta nedá řád? Např. že vnouče pohlídá dva večery v týdnu (u něj doma) a 1 víkend v měsíci u sebe. Něco, co by vyhovovalo oběma stranám a co by dalo rytmus i dceři. Ostatní požadavky bez záruky. Podotýkám, že na takovém rozvrhu se musí shodnout obě dvě a bez výčitek. Jinak to fungovat nebude. To stejné s nastavením pravidel návštěv u Marty doma.
V zásadě souhlasím, ale mám pocit, že by to chtělo i kapku pochopení pro dceru. Konečně, dnes už se přece jen mluví otevřeněji o tom, že narození dítěte nemusí přinášet jen radostné chvilky, a že pro velkou část matek může jít o nejnáročnější životní období. Poporodní deprese už také není sprostý pojem. Jelikož mám sama dítě, které spalo do svých dvou let cca 4-6 hodin denně a x hodin denně proplakalo, jevila jsem se svému okolí nepochybně také jako člověk pohodlný, věčně unavený a jako někdo, koho mateřství nenaplňovalo (a v tu dobu tomu tak skutečně bylo). Ano, měla jsem štěstí na chlapa. Ale tohle člověk doopravdy pozná, až když je dítě na světě. Rodičovskou "radu": "Měla sis líp vybrat" tady vnímám jako dosti krutou. Tím nechci vůbec říct, že by babička měla přiskočit kdykoliv si dcera řekne, ale že vztahu s dcerou by mohlo napomoct i více empatie a méně odsuzování. Jinak plně souhlasím s uživatelkou Palomita, dala bych tomu pevný řád.
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.