Stydím se za naše bydlení. Návštěvy rodiny raději odmítám a vždy se na něco vymluvím, trápí se Tereza

2.3.2023 - redakce Babinet.cz

Vždy jsem byla zvyklá na to, že v naší rodině peníze nikdy moc nescházely. Moji rodiče vlastní...

Zpět na článek

Vaše názory

orinka
3.3.2023 15:36

Darovanému koni na zuby nehledět. Návštěva, které záleží víc na vzhledu bytu než na hostiteli, by pro mě ta pravá nebyla. Ale každý to má zřejmě jinak.

Floo
9.3.2023 12:08

Tak to pardon, ale jste nevděčná.. mnoho mladých rodin nemá možnost bydlet ani takto.. bydlí třeba u rodičů. I starý byt může mít své kouzlo, každému se nelíbí novostavba se sterilním minimalistickým zařízením.. začala bych právě tou výmalbou, stejně je nejhezčí bílá, ale to je o vkusu a novými podlahami. Potom bych právě moderní kousky kombinovala s těmi starými.. retro je teď v kurzu.. samozřejmě to chce trochu citu a uměleckého ducha. Nové kousky kupovat spíš nadčasové, aby zapadly. Tím retrem samozřejmě myslím spíš 60. léta to je jasné, osmdesátky jsou trochu mimo. Zapojit trochu svojí fantazii a ruce, sami si nějaký nábytek přetřít, udělat na něm třeba patinu, nebo naopak svěží look zajímavou kontrastní barvou, hodně udělají maličkosti v podobě dekorací, polštářů, obrazů, plakátů a tak podobně.. tak se do toho pusťte a nefňukejete!

Damián
13.4.2023 15:09

Já bydlela dřív v paneláku, rovné zdi, nový nábytek, nádhera. Po rozvodu jsme se přestěhovali se synem k příteli do jeho starého domu. Já byla ráda, že jsem našla člověka, kterého si můžu vážit a tak jsem překousla "strašný bydlení". Společnými silami jsme domek začali opravovat, nové podlahy, okna, vikýř, koupelna, nový plynový kotel. Celé ty roky jsem držela pusu a nic neřekla. Až mě oslovil můj nyní už manžel. Víš já se za ten dům stydím, není to novostavba a já už s tím moc neudělám. Také už padlo, že si nemůžeme nikoho pozvat, protože to tu není repre. A tak manžel nebo i já chodíme k přátelům. Vždy jsem obdivovala krásné bydlení, ale život vám napíše úplně jiný scénář. Druhý můj poznatek je, že nemůžu mít v životě vše.

Pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz