Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Dagmar Havlová slavnostně otevřela nový letištní salonek MasterCard® Lounge

Dagmar Havlová slavnostně otevřela nový letištní salonek MasterCard® Lounge

22.7.2012 - Redakce Babinet

Dne 18. července 2012 otevřela paní Dagmar Havlová nový salonek MasterCardLounge na pražském letišti. MasterCardLounge se pyšní vyjímečným designem a originálním řešením. MasterCard tak svým klientům nabízí nadstandardní služby od přednostního průchodu bezpečnostní kontrolou až po slevy na parkování. 

Společnost MasterCard ve spolupráci s Letištěm Praha otevřela nový salonek v Terminálu 1 pražského letiště. Čestnou patronkou jeho otevření se stala paní Dagmar Havlová. MasterCardLounge (situovaný v prostorách někdejšího Crystal Lounge) vyniká především moderním designem, který hostům přináší opravdový komfort i potřebné soukromí. Architektonické řešení salonku navrhl Atelier FD.

Dagmar Havlová slavnostně otevřela MasterCardLounge

Slavnostního otevření nového letištního salonku MasterCardLounge se zúčastnila i paní Dagmar Havlová, která se stala jeho čestnou patronkou. „Jsem potěšena, že jsem mohla být u slavnostního otevření nového letištního salonku MasterCardLounge, který bude k dispozici českým i zahraničním cestujícím. Jeho originální design i prvotřídní služby zaručují návštěvníkům potřebný komfort během jejich cestování. Salónek tedy bezpochyby zvyšuje úroveň letiště, které bude již brzy nést jméno Václava Havla,“ uvedla Dagmar Havlová, čestná patronka otevření salonku. Letiště Praha již oznámilo, že dojde k přejmenování mezinárodního civilního letiště v Praze Ruzyni na Letiště Václava Havla Praha. Slavnostní akt je naplánován na 5. října, tedy na den, kdy se Václav Havel narodil.

Master

Držitelé prémiových karet MasterCard- Gold, Platinum, World a World Elite mohou salonek navštívit bezplatně až do konce roku 2012. Vstup do nového letištního salonku MasterCard Lounge včetně jeho nadstandartních služeb se stává dalším z předních benefitů věrnostního programu MasterCardElite. Ten je určen především klientům s prestižními kartami MasterCarda poskytuje jim dokonalý komfort,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

 

Služby salonku

Klienti MasterCard mají v rámci své návštěvy MasterCardLounge zajištěn přednostní průchod bezpečnostní kontrolou. Dále mají možnost získat 10% slevu na standardní parkování nebo 20 % slevu ve VIP části krytého Parkingu C, a to po předchozí online rezervaci.

Master LougeMasterCard Lounge je přístupný cestujícím třídy Business Českých aerolinií, smluvních partnerů Českých aerolinií, členů aliance SkyTeam a dalších leteckých společností. Dále držitelům vybraných prémiových karet i široké veřejnosti, protože i ten cestující, který nemá vstup do salonku automaticky zajištěný, si jej může zakoupit přímo na recepci salonku. Ceník je zveřejněn na webových stránkách letiště: www.prg.aero. Otevírací doba salonku je: pondělí – neděle, od 5:30 do 23:30 hod.

V brzké době budou mít hosté salonku k dispozici on-line portál poskytující řadu benefitů, např. možnost stažení filmu, on-line verze magazínů nebo zprostředkovaný nákup v Duty Free Shopu.

Pobyt v salonku cestujícímu zajistí soukromí a pohodlí před odletem,“ vysvětluje ředitelka VIP služeb Letiště Praha Simona Svobodová a dodává: „Náš host si může vybrat místo v pracovní či relaxační zóně, občerstvit se, přečíst si denní tisk nebo si díky rychlému wi-fi připojení vyřídit e-maily, vytisknout či ofotit dokumenty.“ Pracovníci salonku hosty také informují o stavu jejich letu, poradí s připojením k internetu a dalšími záležitostmi, které cestujícího zajímají. Součástí salonku je také sprcha a další zázemí pro osobní hygienu.

„Stále více našich zákazníků si bere do zahraničí svoji platební kartu a také s ní zde hradí náklady spojené s cestováním. Platby kartami v cizině s sebou přinášejí v porovnání s placením v hotovosti řadu výhod. Kromě výhodnějšího směnného kurzu je platba kartou i mnohem bezpečnější,“ říká Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a dodává: K platebním kartám jsou také často vázány různé doplňkové služby, jako je cestovní pojištění či pojištění odpovědnosti za škody. V mnohých případech pak není nutné sjednávat samostatné pojištění a platební karta vám tak šetří další peníze i čas. Právě salonek MasterCardLounge je další příležitostí k tomu, využít svoji platební kartu, kterou máte sbalenou na své cesty.“

MasterCard Elite Lounge

V rámci MasterCard Lounge mají cestující rovněž možnost pronajmout si VIP salonek nazvaný MasterCard Elite Lounge. „Jedná se o privátní salonek, který poskytuje naprosté soukromí. Ze salonku je impozantní panoramatický výhled na dění na letištní ploše,“ dodává Tereza Janková, marketingová manažerka MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. Držitelé prémiových karet MasterCard si jej mohou pronajmout za výhodnějších podmínek.

O společnosti MasterCard Europe

Společnost MasterCard Europe je subjekt odpovědný za řízení obchodní činnosti MasterCard Worldwide v Evropě. MasterCard Europe, se sídlem v belgickém Waterloo, spolupracuje s 51 evropskými zeměmi, které jsou administrativně

rozděleny do tří zákaznických oblastí. Tyto oblasti zahrnují jednotný evropský platební prostor (SEPA), vyspělé trhy a rozvojové trhy Evropy, které sahají až k východním hranicím Ruska. Díky své síti místních zastoupení dokáže MasterCard Europe naplňovat rozličné potřeby zákazníků na nejrůznějších trzích po celé Evropě a umožňuje tak lidem obchodovat jejich vlastním způsobem a v jejich vlastním jazyce.

MasterCard přispívá k rozvoji globálního obchodování tím, že poskytuje životně důležité ekonomické spojení mezi finančními institucemi, podniky, držiteli karet a obchodníky na celém světě. Jakožto poskytovatel licencí, zpracovatel a poradce společnost MasterCard rozvíjí a uvádí na trh platební řešení, zpracovává každoročně více než 18 miliard plateb a poskytuje špičkové analytické a poradenské služby zákazníkům z řad finančních institucí a obchodníků. Prostřednictvím svého portfolia značek, mezi něž patří MasterCard®, Maestro® a Cirrus®, slouží MasterCard

Worldwide spotřebitelům i podnikům ve více než 210 zemích a územích. Další informace naleznete na www.mastercardworldwide.com.

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz