Babinet.cz  /  Magazín  /  Přírodní materiály  /  Bankomaty - nová finta

Bankomaty - nová finta

Redakce Babinet

U bankomatu můžete být i nemile zaskočeni. Jak?

Dnes se mi stala událost, o které by mělo vědět co nejvíce lidí, aby se jí vyvarovali. Šel jsem si vybrat peníze z bankomatu v OD Kotva kde často pracuji. Vše probíhalo normálně: vložení karty, zadání PIN, volba částky a žádost o stvrzenku. Karta i stvrzenka vyjely normálně, jen peníze nikde. A na displeji nápis "Odeberte peníze"! Koukal jsem jak tele, ale peníze jsem neviděl - ani otvor, ze kterého by měly vylézt. Každý bankomat je jiný a na první pohled nebylo nic patrné, došlo mi to až při podrobné prohlídce. Na dvířka, ze kterých vylézají peníze někdo přilepil dvířka falešná (hliníkovou lištu). Takže peníze z bankomatu vyjely pravými dvířky a zůstaly za dvířky falešnými. Pokusil jsem se falešná dvířka odstranit klíčem (nic jiného jsem neměl), ale nešlo to. Počáteční paniku vystřídala chladná úvaha - hlavně neodcházet od bankomatu.

 

Zavolal jsem z mobilu na 158, nahlásil co se stalo a policie dorazila během několika minut. Zároveň jsem zavolal do banky (číslo mám v mobilu pro případ ztráty karty) a nahlásil jim to. Policie i banka mi odsouhlasily odstranění falešných dvířek bankomatu. Požádal jsem tedy známého údržbáře z OD Kotva, aby mi přinesl a půjčil nářadí, což se stalo. Hliníkovou lištu se mi podařilo vypáčit šroubovákem, byla přilepena jen po okrajích. Na její spodní straně byla oboustranná samolepka a na ní přilepené moje peníze. Takže to dobře dopadlo, ztratil jsem jen spoustu času. A taky to byly docela nervy.

 

A tenhle text píšu proto, aby se něco podobného stávalo co nejméně. Jako prevenci. Než půjdete vybírat do bankomatu, raději zkontrolujte zda mají odkud vylézt peníze. A taky se může hodit něco špičatého sebou  (nůž, šroubovák, pilník apod.). A určitě mobil.

 

Honza

 

Další absurdní situace si můžete přečíst na serveru www.bankovnipoplatky.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>